Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 328 Olimpiāde

Dāvanas treneriem, ieguvums — pašiem

“Nekad nebūtu ticējis, ka sirmā vecumā trenēšu meitenes!” pavasarī ar izbrīnu balsī nosmējās Maskavas olimpisko spēļu čempions volejbolā Pāvels Seļivanovs, kam pieder arī Monreālas sudrabs. Sirmums lielmeistara matos tik tiešām saskatāms, bet sirdī un darbībās no vecuma vēl ne miņas. To apliecināja arī Rīgas izlases meitenes, kas savam trenerim volejbola finālturnīrā Smiltenē sagādāja skaistu dāvanu gaidāmajā 65. gadu jubilejā. Rīdzinieces kļuva par čempionēm, visās četrās spēlēs zaudējot tikai vienu setu Latvijas U-17 čempionēm daugavpilietēm, kas izcīnīja otro vietu.

Puišu finālturnīrā, kurā no 13 komandām (meitenēm — 10) iekļuva Cēsu novada un Aizputes novada, kā arī Daugavpils, Rīgas un Jēkabpils vienības, cīniņš bija daudz sīvāks. Pēc četrām spēlēm pa septiņiem punktiem bija Rīgas un Cēsu novada volejbolistiem, no kuriem lielākā daļa trenējas MSĢ. Zelta likteni izšķīra savstarpējās spēles rezultāts — 3:2 cēsnieku labā. Līdzīgi bronzas medaļas ieguva jēkabpilieši, kas tāpat kā daugavpilieši turnīru beidza ar divām uzvarām un sešiem punktiem, bet savstarpējā spēlē bija ar 3:0 pārāki.

Iepriekšējā olimpiādē pludmales volejbolā nācies rīkot atlases sacensības, lai noteiktu 24 labākos pārus finālturnīram, šajā — pieteikušies tikai 15 meiteņu un 16 puišu dueti, atzina galvenais tiesnesis Artūrs Vitkovskis. Viss turnīrs noritējis trijās dienās pārsteidzoši lieliski iekārtotajā Smiltenes sporta un atpūtas kompleksā Teperis. Šādu dalībnieku samazinājumu Vitkovskis gan izskaidro ar iespējamo demogrāfisko caurumu attiecīgajos dzimšanas gados, nevis bīča popularitātes zudumu.

Lai nu kā, bet arī šādā konkurencē bez sviedru kausēšanas zeltu izkalt nebija iespējams. Šajā procesā pārāki bija tīrie bīčisti. Meitenēm — ķekavnieces Kristīne Briede/Rūta Ozoliņa, puišiem — rīdzinieki Artūrs Rinkevičs/Rūdolfs Stankevičs, kam tikai finālā pret liepājniekiem Kristeru Ērgli/Martinu Sammu nācās spēlēt ilgāk par diviem setiem. Interesanti, ka potenciālos medaļniekus Igoru Bolsunovski/Jāni Jansonu no Kuldīgas novada jau ceturtdaļfinālā izslēdza aizputnieki Toms Boļšakovs/Valters Kāpiņš, kas izcīnīja bronzas godalgas.

 

VOLEJBOLS

Jaunietes

1. Rīga 8, 2. Daugavpils 7, 3. Jūrmala 6, 4. Kuldīgas nov. 5, 5. Limbažu nov. 4

Jaunieši

1. Cēsu nov. 7, 2. Rīga 7, 3. Jēkabpils 6, 4. Daugavpils 6, 5. Aizputes nov. 4

 

PLUDMALES VOLEJBOLS

Jaunietes

1. Kristīne Briede/Rūta Ozoliņa (Ķekavas nov.), 2. Dārta Lūse/Kristīne Sausniņa (Limbažu nov.), 3. Marta Dēvica/Sanita Punga (Liepāja), 4. Egita Kušķe/Kristiāna Žvarte (Gulbenes nov.), 5. Kitija Antoņēviča/Evija Drabo (Jelgavas nov.), Katrīna Riemere/Klaudija Tijāra (Cēsu nov.), Adelīna Gerliņa/Emīlija Grīnberga (Jūrmala), Paula Lorberga/Vanesa Grosberga (Rīga)

Jaunieši

1. Artūrs Rinkevičs/Rūdolfs Stankevičs (Rīga), 2. Kristers Ērglis/Martins Samms (Liepāja), 3. Toms Boļšakovs/Valters Kāpiņš (Aizputes nov.), 4. Andrejs Frolovs/Roberts Teters (Valkas nov.), 5. Oskars Ivulāns/Artis Zvīdris (Rēzeknes nov.), Igors Bolsunovskis/Jānis Jansons (Kuldīgas nov.), Aldis Sproģis/Matīss Krists Zaļais (Kokneses nov.), Edijs Krakops/Sandis Leitens (Viļakas nov.)