Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Limbažu un Murjāņu kopprojekts

Latvijas volejbola čempionāta Nacionālās līgas pagājušās sezonas sudraba medaļu ieguvēja OC Limbaži/MSĢ šoruden veikusi nozīmīgu soli komandas attīstībā, debitējot Baltijas līgā. Latvijas izlases ilggadējā spēlētāja Laura Iecelnieka trenētie puiši pirmos mērķus — uzvarēt setu, izcīnīt punktu, triumfēt visā spēlē — sasniedza jau 1. novembrī.

Baltijas nozīmīgākajā volejbola klubu turnīrā, kurš novembra sākumā tika pārsaukts par Credit24 Meistarlīgu, šosezon Latviju pārstāv pieci klubi. Ierindā palikusi Latvijas čempionvienība RTU/Robežsardze, bronzas medaļu ieguvēja Biolars/Jelgava, kā arī Jēkabpils Lūši un Daugavpils Universitāte. Dalībnieku pulkā vairs nav Poliurs/Ozolnieki un ASK/Kuldīga, bet par vienīgo Baltijas līgas debitanti kļuvis OC Limbaži/MSĢ.

— Kāds ir lomu sadalījums šajā Limbažu un Murjāņu kopīgajā projektā?

— Murjāņu Sporta ģimnāzijā ir talantīgi volejbolisti, kuriem meistarības izaugsmei ir nepieciešama augsta līmeņa spēļu prakse, — uzsver OC Limbaži/MSĢ galvenais treneris Lauris Iecelnieks. — Ņemot vērā, ka klasiskā volejbola standartiem atbilstošas sporta zāles būvniecība Murjāņos ir palikusi tikai ideju līmenī, nācās meklēt sadarbības partnerus tuvākajā apkārtnē. Atsaucīgus ļaudis izdevās atrast Limbažos — gan pašvaldībā, gan olimpiskajā centrā Limbaži —, mūsu komandai tiekot ne tikai pie iespējas izmantot atjaunoto Limbažu 3. vidusskolas sporta zāli, bet arī saņemot finansiālu atbalstu. Tādā veidā šajā sezonā OC Limbaži/MSĢ jaunie volejbolisti gūst pieredzi Baltijas valstu klubu turnīrā.

— Kāpēc puiši izvēlas kļūt par MSĢ audzēkņiem?

— Latvijas volejbolā talantīgiem puišiem, kuri sasnieguši 17 vai 18 gadu vecumu, nav lielu iespēju sekmīgi pāriet uz pieaugušo volejbolu, turpinot karjeru komandā, kura startē, piemēram, Baltijas līgā. Tāpēc bija ideja MSĢ pulcēt labākos spēlētājus no dažādām pilsētām, lai viņi trenētos un mācītos uz vietas 11. vai 12. klasē. Plāns īstenojās dzīvē pat daudz ātrāk, nekā biju iecerējis, jo radās iespēja Baltijas līgā ieņemt Kuldīgas kluba vietu. Lai kā mums arī klātos sezonas turpinājumā, jau tagad esmu pārliecināts, ka šis ir pareizs solis, lai attīstītu talantīgu jauniešu meistarību.

— Vai šo komandu var saukt par Latvijas jauniešu izlases bāzes vietu?

— Protams, OC Limbaži/MSĢ rindās neesam pulcējuši visus labākos attiecīgā vecuma Latvijas volejbolistus, taču viens ir skaidrs — ne visi no viņiem regulāri tiek pie spēlēšanas tāda līmeņa pieaugušo turnīrā kā Baltijas līga. Katra laukumā aizvadītā pilnā spēle nodrošina puišiem neatsveramu pieredzi. Pat pašam lielākajam bambusam dod iespēju progresēt!

1999. gadā dzimušo un jaunāku spēlētāju izlasē astoņi no 12 dalībniekiem pašreiz pārstāv OC Limbaži/MSĢ. Viņiem sezonas laikā ir laba iespēja saspēlēties, pārbaudīt savu varēšanu cīņā ar pieredzējušākiem un meistarīgākiem pretiniekiem, nebūt pārsteigtiem par to, ka sāncenši spēlē ātri, augstu un sit stipri! Tādā veidā ugunskristības tiek piedzīvotas jau Baltijas līgā, un Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā būs daudz vieglāk cīnīties ar saviem vienaudžiem.

— Vai pēc MSĢ absolvēšanas spēlētājiem jāmeklē cits klubs?

— Šāda komanda noteikti būtu laba vieta, kur jaunajiem talantiem turpināt spēlēšanu vēl vienu vai divus gadus pēc vidusskolas absolvēšanas. Skaidrs, ka uz vietu MSĢ pretendē ne visi labākie attiecīgā vecuma volejbolisti valstī. Murjāņos nodrošināta dzīvošana, divreizēja ēdināšana, bet pietrūkst volejbola standartiem atbilstošas sporta zāles. Protams, būtu nepieciešama vēl kāda volejbola trenera likme, jo nav viegli nodrošināt treniņu darbu divām vecuma grupām, vienlaikus mēģinot paspēt izpildīt visus darbus saistībā ar komandas dalību Baltijas līgā.

— Kāda ir situācija ar jaunatnes volejbola attīstību Limbažos?

— Limbažu sporta skolā ir tikai meiteņu volejbola sekcija. Noteikti jādomā arī par puišu grupas izveidi, jo OC Limbaži/MSĢ komanda būtu lielisks piemērs un mērķis, uz kuru tiekties talantīgākajiem vietējiem spēlētājiem.

— Pirmie mērķi Baltijas līgā bija virzība soli pa solim — uzvarēt setā, izcīnīt punktu, bet pēc tam gūt arī pirmos panākumus spēlē.

— To visu sagaidīju, bet ne tik ātri. Nedaudz palīdzēja mums labvēlīgais spēļu kalendārs, jo bija ne tikai spēles pret čempionāta favorītiem, ļaujot mums izvairīties no 0:3 zaudējumu sērijas. Izdevās aizķerties kādā setā, pamazām puišiem gūstot pārliecību par saviem spēkiem. Pirmā uzvara tika izcīnīta viesos pār Igaunijas TTU, bet vēl punkti saņemti par trijiem zaudējumiem piektajā setā. Pieskaitot Latvijas kausa izcīņas spēli pret Jēkabpili, vēl šosezon nav izdevies uzvarēt nevienā piektajā setā. Tas parāda pieredzes trūkumu, jo izšķirošā seta vērtība puišiem vismaz pagaidām uzliekt pārāk lielu atbildības slogu. Tad nereti izlec dažādi brīnumi — spēlētāji nevar ne tikai pieņemt pareizu lēmumu, bet arī izpildīt piespēli vai arī trāpīt servi laukumā. Trenerim jau vienmēr gribas strauju progresu, bet es tomēr apzinos — nedaudz jāpaciešas!

— Spēles laikā aktīvi reaģē uz sekmīgām epizodēm, uzvarētajām izspēlēm, bet skaļi izteiktu pārmetumu ir daudz mazāk.

— Ja spēlētāji lielu daļu kļūdu pieļauj pārliekā satraukuma dēļ, tad jau trenera kliegšana no malas diez vai palīdzēs pēkšņi kaut ko mainīt. Protams, ir brīži, kad kāds konkrēts spēlētājs ir pelnījis un arī saņem skarbu komentāru par savu darbību laukumā. Mums visiem kopā ir jāmācās, jo es savukārt esmu salīdzinoši maz pieredzējis treneris. Sezonas sākumā kopā ar asistentu Klāvu Zaļkalnu ļoti rūpīgi gatavojāmies spēlēm, izstrādājām detalizētu plānu, kuru vēlējāmies arī īstenot dzīvē. Taču realitāte bija cita, jo pārāk liels informācijas apjoms nebija lietderīgs, spēlētāji laukumā nevarēja atcerēties visas nianses. Pašreiz pirms katra mača sniedzam svarīgākos norādījumus trijos līdz piecos teikumos, kā arī katrā no spēlēm aicinot izpildīt kādu jaunu ieceri vai uzdevumu. Šobrīd puišiem svarīgākais ir pašiem parādīt labu sniegumu, bet pēc tam jau pētīt, ko dara katrs no pretiniekiem.

— Kāds uzdevums komandai varētu būt sezonā kopumā?

— Manas ieceres vairāk saistās nevis ar konkrētu vietu Baltijas līgas čempionāta noslēgumā, bet gan ar konkurenci Latvijas klubu vidū. Mērķis ir iekļūt Latvijas labāko komandu četriniekā, lai piedalītos valsts čempionāta izslēgšanas turnīrā.

 

OC Limbaži/MSĢ sastāvs

(Spēlētāja numurs, vārds un uzvārds, dzimšanas gads, augums, svars, ampluā)

2. Andris Širjakovs, 2000., 194, 73, 2. temps

3. Toms Mārtiņš Smilga, 1998., 197, 75, 1. temps

5. Rihards Lazdiņš, 1999., 191, 88, 2. temps

6. Roberts Kļaviņš, 2000., 194, 85, universāls

7. Jānis Jansons, 2000., 194, 85, cēlājs

8. Atvars Ozoliņš, 1998., 195, 95, 2. temps

9. Edgars Šimanskis, 1997., 208, 90, 1. temps

10. Zigmārs Keišs, 1999., 194, 83, 1. temps

11. Kristaps Šmits, 1998., 184, 80, 2. temps

12. Mikus Podkalns, 1999., 197, 90, 1. temps

14. Jēkabs Dzenis, 2000., 195, 76, 1. temps

16. Mārtiņš Liniņš, 1999., 180, 84, cēlājs

17. Mareks Maksimovs, 2000., 201, 70, 1. temps

18. Kristaps Platačs, 1999., 202, 87, universāls

21. Artūrs Alberts Krams, 1999., 186, 78, libero

Galvenais treneris — Lauris Iecelnieks, treneris — Klāvs Zaļkalns, fizioterapeits — Agris Lazdiņš, ārsts — Ilgonis Zemītis, kluba prezidente — Baiba Martinsone

Credit24 Meistarlīgas tabula

(pēc 11. novembra spēlēm)

Parnu VK 9, 8 — 1, 24:6, 24

Saaremaa VK 8, 7 — 1, 22:5, 21

Bigbank Tartu 8, 6 — 2, 20:7, 19

Rakvere VK 8, 6 — 2, 20:12, 17

Selver Tallinn 8, 6 — 2, 20:13, 17

Jēkabpils lūši 8, 4 — 4, 17:15, 13

Raseiniai Norvelita 9, 4 — 5, 18:17, 13

RTU/Robežsardze 9, 5 — 4, 16:18, 12

Biolars/Jelgava 9, 4 — 5, 16:19, 12

Daugavpils Universitāte 8, 3 — 5, 13:18, 9

Jarvamaa VK 8, 2 — 6, 10:21, 6

OC Limbaži/MSĢ 9, 1 — 8, 10:25, 6

EMI SM Dubysa 9, 2 — 7, 8:25, 4

TTU 8, 1 — 7, 8:121, 4