Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

No saknēm līdz mūsdienām

Atvērta Gunta Keisela vadībā un līdzautoru Daiņa Āzena, Andra Kļaviņa un Jura Visocka izpildījumā tapusī grāmata par volejbola vēsturi Latvijā Volejbols Latvijā. No saknēm līdz mūsdienām.

Grāmatas autori izseko volejbola attīstībai Latvijā, sākot ar sporta veida pirmsākumiem XX gadsimta 20. gadu sākumā, kad ar to latviešus iepazīstināja amerikāņu organizācijas YMCA (Jaunekļu kristīgā savienība) sporta instruktori, un beidzot ar 2017. gadu.

Autori paveikuši milzu darbu, apzinot arhīvu dokumentus, publikācijas presē, muzeju bagātības, kā arī apkopojuši atmiņas un privāto arhīvu fotogrāfijas. Grāmatā iekļauti gan notikumi valsts meistarsacīkstēs, gan izcilākie panākumi un starti starptautiskajās sacensībās dažādos formātos un sabiedriski ekonomiskajās formācijās. Nav aizmirsti arī izcilākie latviešu izcelsmes spēlētāji citu valstu izlasēs, labākie treneri, tiesneši un volejbola funkcionāri.

Kā visas Gunta Keisela apkopotās grāmatas, arī šī ir viegli lasāma, bet ar skrupulozu faktu materiālu izdevums būs pievilcīgs ne tikai daiļliteratūras, bet arī sporta vēsturnieku acīs.