Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Sekmīgākie sportā un studijās

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valdes sēdē apstiprināti LSFP Sporta stipendijas saņēmēji 2017./18. studiju gadam. Šāds atbalsts panākumus guvušiem atlētiem, kas ir arī sekmīgi studenti, tiek sniegts jau desmito reizi.

LSFP Sporta stipendiju nākamajam mācību gadam saņems 25 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, 14 Latvijas Universitātes, 12 Rīgas Tehniskās universitātes, 6 Latvijas Lauksaimniecības universitātes, 5 Rīgas Stradiņa universitātes, 3 Daugavpils Universitātes un 2 Biznesa augstskolas Turība studenti, kā arī — pa vienam studentam no Vidzemes Augstskolas, Rēzeknes Augstskolas un Banku Augstskolas. Tāpat kā pērn, arī šogad stipendiju komisija saņēma 81 pieteikumu, no kuriem stipendija piešķirta 48 pretendentiem. Kopumā pieteikumi saņemti no 20 sporta veidu pārstāvjiem, viņu vidū — 6 vieglatlēti, 6 orientieristi un 5 pludmales volejbolisti. Aktīvi sevi pieteica arī basketbolisti, florbolisti un cīņu sporta veidu pārstāvji.

LSFP Sporta stipendijas no valsts budžeta līdzekļiem tiek piešķirtas kopš 2007. gada, lai sekmētu studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi un arī lai popularizētu studentu sportu un veicinātu rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām.

Šogad pirmo reizi uz stipendiju varēja kandidēt arī tie Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti, kuri sekmīgi studē augstskolās Eiropas Savienības valstīs. Un šo iespēju izmantoja orientierists Rūdolfs Zērnis, kurš studē Zviedrijā.

Pieteikties stipendijai tika aicināti visu Latvijas izlašu sportisti, kuri studē akreditētā augstākās izglītības iestādē un startē sporta veidos, kuru starptautiskās federācijas ir Starptautisko sporta federāciju ģenerālās asociācijas biedres vai atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā. Stipendiju piešķiršanas kritēriji nenodala budžeta vai maksas, pilna vai nepilna laika studiju programmas, tomēr studiju ilgums nedrīkst pārsniegt studiju programmas apguvei paredzēto laika periodu.

Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis: “Esam gandarīti, ka jau desmito gadu Latvijā tiek piešķirtas stipendijas tiem, kuri sasniedz augstus rezultātus sportā un studijās, rosinot augstas klases sportistus domāt par duālo karjeru. Materiālajam atbalstam no valsts ir arī psiholoģiska nozīme. Tas parāda, ka Latvija ir valsts, kurā rūpējas par sportistiem gan ceļā uz augstākajiem sasniegumiem sportā, gan par viņu iespējām attīstīt sevi un dzīvot kvalitatīvu dzīvi arī pēc tam, kad viņi bijuši pasaules sporta uzmanības centrā un ar saviem panākumiem nesuši Latvijas vārdu pasaulē.”

LSFP SPORTA STIPENDIJU IEGUVĒJI 2017./18. AKADĒMISKAJĀ GADĀ

1500 eirostipendija piešķirta vieglatlētei Guntai Latiševai-Čudarei un cīkstonei Anastasijai Grigorjevai.

1400 eirostipendija piešķirta pludmales volejbolistei Anastasijai Kravčenokai.

1200 eiro stipendija piešķirta pludmales volejbolistam Aleksandram Samoilovam, cīkstonim Aleksandram Jurkjanam, basketbolistiem Renāram Birkānam un Linardam Jaunzemam, kalnu slēpotājam Kristapam Zvejniekam, sporta deju dejotājai Danai Jākobsonei un orientieristei Sandrai Grosbergai.

1000 eirostipendija piešķirta pludmales volejbolistiem Mihailam Samoilovam, Mārtiņam Pļaviņam un Kristapam Šmitam, orientieristam Raivo Kivleniekam, peldētājam Ģirtam Feldbergam, vieglatlētei Sindijai Bukšai, džudo cīkstonim Dāvim Dūdam, grieķu-romiešu cīkstonim Ņikitam Masjukam, smaiļotājam Aldim Artūram Vildem un basketbolistei Ievai Krastiņai.

800 eirostipendija piešķirta MTB riteņbraucējam Mārtiņam Blūmam, šāvējai Agatei Rašmanei, florbolistam Jānim Salcevičam, paukotājam Vitālijam Kucebam un orientieristam Uldim Upītim.

700 eirostipendija piešķirta vieglatlētei Anetei Kociņai.

600 eirostipendija piešķirta kalnu slēpotājām Lienei Bondarei un Agnesei Āboltiņai, džudo cīkstoņiem Dmitrijam Fedosejenkovam un Filipam Mikuckim, handbolistam Igoram Ignatjevam, florbolistiem Krišam Lužinskim un Ivo Popovam, orientieristiem Matīsam Slikšjānim, Endijam Titomeram un Alvim Reinsonam un basketbolistei Sindijai Kudulei.

500 eirostipendija piešķirta vieglatlētam Jānim Viščeram, vieglatlētei Annai Paulai Auziņai, pludmales volejbolistei Alisei Lecei, galda tenisistei Viktorijai Majorovai, vieglatlētam Paulam Ārentam, autosportistam Jānim Baumanim, florbolistam Tomam Bitmanim, skeletonistiem Ivo Šteinbergam un Endijai Lāsmai Tēraudai, kā arī vieglatlētei Gundegai Grīvai.

400 eirostipendija piešķirta BMX riteņbraucējam Helvijam Babrim un orientieristam Rūdolfam Zērnim.

Lēmuma pieņemšanā valde pamatojas uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju. Komisijas sastāvā ir pārstāvji no Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Olimpiskās vienības.

 

Autori: Laura Dabare