Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

5240 skolēnu 233 klasēs

Vidzemes olimpiskajā centrā Valmierā dots starts Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta Sporto visa klase jaunajai, ceturtajai, sezonai. Tajā iesaistās vēl 112 trešās klases no 92 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Savukārt 4. klašu grupā dalību projektā turpina 80 klases, 5. klašu grupā — 35 klases, bet 6. klašu grupā piecas reizes nedēļā sportos sešas projekta pilotklases. Tādā veidā katru mācību dienu visā Latvijā sportos jau vairāk kā 5240 skolēnu no 233 klasēm.

“Esmu gandarīts, ka projekts Sporto visa klase ir ieguvis plašu pašvaldību un izglītības iestāžu atbalstu, vienlaikus aktualizējot diskusiju par ikdienas fizisko aktivitāšu nozīmi skolā”, atklāšanas pasākumā teica LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers. “Vēlamies aktualizēt jautājumu par mūsu bērnu veselību un fizisko sagatavotību. Projekts jau tagad ir pierādījis, ka papildu sporta stundas nepalielina noslodzi, bet gan ir ieguldījums bērnu attīstībā un veselībā, kā arī uzlabo viņu spējas darīt ikdienas lietas. Izsaku gandarījumu, ka projekts Sporto visa klase ir radījis tik plašu interesi sabiedrībā un — pats galvenais — ka tas ir radījis interesi bērnu vidū.”

Atklāšanas pasākumā piedalījās 3. klašu grupu dalībnieki jeb tie, kuri projektā iesaistās pirmo gadu. Atklāšanas ceremonijā katras klases kapteinis saņēma projekta Sporto visa klase karogu, kas simbolizē viņu piederību projektam.

Jaunos projekta dalībniekus priecēja Andžeja Grauda Bungu skolas audzēkņi, kuriem pievienojās arī mūziķis Miks Dukurs, savukārt dažādus trikus demonstrēja Parkour dalībnieki, bet ar skaļām ovācijām zālē tika sagaidīta talismanu parāde, kurā gāja Valmieras pilsētas vērsēns Voldiņš, BK Valmiera/Ordo talismans Grifs, Skrien Latvija Lācis, florbola kluba Valmiera Vērsis, hokeja kluba Dinamo Rīga talismans Dinamīts, Latvijas Futbola federācijas Bumba un, protams, projekta Sporto visa klase talismani Klasīte un Klasēns.

Projekta klases ir sadalītas sešos reģionos. Katrā reģionā projekta gaitā tiks rīkotas draudzības sacensības un vērtētas arī skolēnu sekmes. Labākajai klasei no katra reģiona būs iespēja piedalīties fināla sacensībās, kas notiks nākamā gada 16. maijā.

Dalība projektā Sporto visa klase skolēniem ir bez maksas, un tas paredz iesaistīto skolu 3., 4., 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu.

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu un četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, veselību, stāju, rosinot motivāciju nodarboties ar sportu.

Projekts Sporto visa klase paredz trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

vispārējā fiziskā sagatavotība;

futbola iemaņu apguve;

peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Veicot projekta dalībnieku aptauju, 92 procenti skolēnu atzina, ka viņiem patīk piedalīties projektā Sporto visa klase, 91 procents vecāku ļoti pozitīvi novērtēja projektu, ļoti pozitīvi projektu novērtēja arī 94 procenti skolotāju.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar Olimpisko Solidaritāti un pašvaldībām, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un Aizsardzības ministrija, LOK ģenerālsponsors Latvijas Mobilais Telefons, LOK partneris LDz Cargo un sporta preču veikalu tīkls SIA Sportland.

Mārtiņš Mālmeisters