Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Latviešu rallijs bez revolūcijas

Oktobrī dramatiski noslēdzies Latvijas autorallija čempionāts — pēdējais posms rallijs Latvija 2014” kopvērtējumā ieviesa negaidītus pavērsienus godalgu dalīšanā. Taču pavisam maz atlicis līdz 2015. gada sezonas sākumam. Būs izmaiņas, taču ne revolucionāras.

Nākamā gada Latvijas autorallija čempionāts pamatā saglabās līdzšinējo ieskaišu un klašu sadalījumu, taču grupu nosaukumi tiks nacionalizēti. Čempionāts sāksies ar LRČ1, LRČ2, LRČ3 un LRČ4 klasēm, vasarā pievienosies arī LRČ5. Ko tas viss nozīmē?

LRČ1grupa ir kategorija, kuru šogad pazinām ar starptautisko R5 nosaukumu. Šajā vērtējumā Latvijas kontekstā pulcējas gan starptautiski modernās R5 klases automašīnas, gan WRC, gan citas sportam īpaši modificētās pilnpiedziņas automašīnas (niansēs iespējama arī citu piedziņu tehnika). Šogad šajā klasē par Latvijas čempionu kļuva igaunis Rauls Jētss, aiz sevis atstājot lietuvieti Martinu Samuiti un ar Latvijas licenci startējošais krievs Vasīlijs Grjazins.

LRČ2grupa būs līdzšinējā N4 klase, kura gadiem ilgi diktējusi Latvijas čempionāta intrigu un publicitāti. Klase, kurā pie tituliem tika brāļi Neikšāni, Aivis Egle, Jānis Vorobjovs, vēl pa kādam. Šā gada čempionāta noslēgums N4/LRČ2 klasē izvērtās šokējošs. Pēdējā posmā kopvērtējuma līderiem Jānim Vorobjovam/Andrim Mālniekam bija tikai jāsasniedz finišs, lai nodrošinātu uzvaru. Taču rallija pirmajā dienā ekipāža piedzīvoja vienu no pēdējā laika smagākajām un iespaidīgākajām avārijām. Notikums ceļu uz čempiona titulu pavēra krievu ekipāžai ar Igoru Bulancevu pie stūres. Viņu uzdevums bija uzvarēt, kas tobrīd nebija neiespējami, jo sīvākie konkurenti — ne tikai Vorobjovs — jau bija izstājušies. Taču pāris ātrumposmus pirms rallija beigām, atrodoties līderozīcijā, riteni nolauza un izstājās arī Bulancevs. Par čempionu kļuva Vorobjovs, kurš tobrīd mājās jau ārstēja lauztās ribas, kā arī viņa talantīgais stūrmanis Mālnieks.

LRČ3grupa būs tā, kura pulcēs priekšpiedziņas automašīnas, kuras līdz šim brauca R2 grupas ieskaitē. Šogad R2 grupā pārliecinoši uzvarēja jau pērn par čempionu kronētais duets Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs. Viņu konkurenti un komandas biedri piedzīvoja dažādas likstas un ceļošanu prom no LMT Autosporta komandas un atpakaļ tajā (Emīla Blūma gadījums). Šis stabilitātes trūkums atstāja Sirmaci netraucētu ceļā uz čempiona titulu.

LRČ4grupa būs līdzšinējā 2WD grupa, kurā pulcējas dažādas vienas ass piedziņas automašīnas, pamatā ar motora darba tilpumu virs 2000 kub. cm. LRČ4 arī jaunajā versijā būs Latvijas kausa izcīņas statusā (iepriekšējās grupas — Latvijas čempionāts). Lai gan šī ieskaite sezonas sākumā šķita nevienam nevajadzīga, sezonas nogalē cīņas izvērtās grandiozi. Pierādījums — uz pēdējo posmu līdera godā devās Kaspars Kaņeps-Kalniņš, bet Andis Neikšāns bija ceturtais. Pēc pēdējā posma Neikšāns kļuva par kopvērtējuma uzvarētāju, bet Kaņeps-Kalniņš palika bez godalgas. Savukārt starp otrās vietas ieguvēju Zigurdu Kalniņu un trešās vietas saņēmēju Edgaru Balodi sezonas beigās ir tikai 0,5 punkti.

Sākot no nākamā gada vasaras posmiem debiju piedzīvos arī LRČ5 grupa. Vienkārši runājot — rallija tautas klase, kurā startēs automašīnas bez gaisa ieplūdes restriktoriem, ikvienā DUS iegādājamu degvielu, standarta automašīnām pietuvinātu elektroniku. Drošība, protams, arī šai klasei augstākajā līmenī.

LRČ5galvenā ideja — ienest rallijā zemāku budžetu, taču ne mazāk interesantu mašīnu braucējus, cenšoties atgūt rallija masveidību, kas pēdējās pāris sezonās nav čempionāta stiprā puse.

 

LATVIJAS 2015. GADA RALLIJA ČEMPIONĀTS

1. posms, rallijs Sarma 2015 (24.—25. janvāris)

2. posms, rallijs Liepāja 2015 (EČ posma 1. diena, 7. februāris)

3. posms, rallijs Liepāja 2015 (EČ posma 2. diena, 8. februāris)

4. posms, rallijs Talsi 2015 (16.—17. maijs)

5. posms, Viru rallijs, Igaunija (19.—20. jūnijs)

6. posms, 300 ezeru rallijs, Lietuva (7.—8. augusts)

7. posms, rallijs Kurzeme 2015 (28.—29. augusts)

8. posms, rallijs Latvija 2015 (17.—18. oktobris)