Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Sākums turpinājumam

Nezinu, ar cik beigsim, bet sezonu sākam ar četrām ekipāžām,” uz zināmu bagātību bobsleja saimniecībā norāda Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis (attēlā). Pēc ledustreniņiem Siguldā ieskriešanās Pasaules kausa (PK) sezonai, kas 8. decembrī sāksies ASV, turpinās četrās Eiropas trasēs.

Siguldā apguvis kamanu vadīšanas pamatus un kopā ar desmitcīņnieku Jāni Jansonu absolvējis bobskolu Īglsā, turpat Eiropas kausa izcīņā debitē mūsu jaunākais pilots Matīss Miknis, bet Oskara Ķibermaņa un Uģa Žaļima ekipāžas pārstāv Latviju 1 un Latviju 2. Oskars Melbārdis ar saviem vīriem šajā laikā atgūst ticību nākamā pasaules čempionāta trasei Vinterbergā. Visi bobslejisti, kuru ir vairāk nekā jebkad Latvijas pastāvēšanas vēsturē, tiksies treniņnometnē Kēnigzē un pēc tam vēl visi kopā dosies uz Laplaņu, tādējādi veicot adaptēšanos gaidāmo cīņu arēnās.

Pēc skarbajiem vasaras treniņiem sevi par bobslejistiem var saukt seši jauni vīri. Nemainīga palikusi tikai Oskara Melbārža olimpiskā sudraba ekipāža ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu. Pēc Raivja Broka aiziešanas būs izmaiņas pārējās ekipāžās. Kopā ar olimpiešiem Helviju Lūsi, Vairi Leibomu un mūžīgo rezervistu Intaru Dambi, galvenā trenera rīcībā ir Raivis Zīrups, Kristaps Kalniņš, Jānis Jansons, Uldis Ķiploks, Dāvis Spriņgis, Rūdolfs Tonigs un Mārtiņš Rūgums.

Paredzēts, ka Laplaņā uz Eiropas kausa izcīņas 3. un 4. posmu, kas sāksies 30. novembrī, paliks Žaļima un Mikņa ekpāžas, bet abi Oskari ar saviem vīriem lidos uz PK decembra posmiem Amerikā. „Pasaules kausa izcīņā mums ir trīs vietas,” atgādina Sandis Prūsis. „Jaunajā gadā skatīsimies. Varbūt būs vērts šo iespēju izmantot pilnībā.”

Kādi mērķi? „Kur varēsim, tur mauksim uz pilnu klapi,” tiešs ir galvenais treneris. „Svarīgākais mačs, protams, pasaules čempionāts. Bet visas sezonas garumā vairāk eksperimentēsim, kaut ko radikālu mēģināsim izdarīt ar tehniku.”