Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Talsu Čempionu rallijā zvaigžņu sastāvs

 

Piekto gadu rallijs Talsi tiek pozicionēts kā Čempionu rallijs, kurā par ceļojošo Čempionu kausu spēkojas vairāku valstu labākie N4 klases braucēji. Šis gads var izrādīties unikāls, jo daži spilgti braucēji, nebūdami čempioni, spēj braukt ātrāk par šā titula īpašniekiem. Vēl bez četru valstu N4 uzvarētājiem interesi izraisa Haralda Šlēgelmilha debija rallijā, kā arī nesenās igauņu WRC zvaigznes Ota Tanāka atgriešanās rallija ceļos.

 

Čempionu kausu 18. un 19. maijā dalīs Igaunijas N4 čempions Rainers Auss, Lietuvas šīs klases labākais braucējs Dominiks Butvils, Krievijas N4 līderis Grigorijs Tregubovs un, kas lielākais pārsteigums, Slovākijas līderis Tomašs Odrejs. Latvijas sportisti šajā ieskaitē nepiedalījās, un pērn tituls nonāca igauņa Kaspara Koitlas rīcībā. Protams, tas nenozīmē, ka uz starta nestāsies mūsu N4 braucēji — Talsu rallijs būs Latvijas čempionāta ceturtais posms, un kaujas gatavībā būs visa šābrīža N4 un citu klašu spice.

Aprīļa beigās par pārsteigumu parūpējās Haralds Šlēgelmilhs, kurš paziņoja, ka plāno gatavoties debijai rallijā. Slavenais Latvijas formulu autošosejas braucējs jau labu laiku gatavojas šim startam. Lai gan ir skaidrs, ka mēneša laikā par čempionu nekļūst, Haralda un izvēlēto palīgu profesionalitāte sola labu sniegumu. Pats Šlēgelmilhs atsaucas uz labiem piemēriem — savulaik gan Kimi Raikonens, gan šobrīd Roberts Kubica pietiekami veiksmīgi tiek galā ar rallija sarežģītajiem principiem. Tiesa, abi F-1 audzēkņi savā karjerā arī sasituši ne mazums rallija mašīnu — fakts, no kā Haraldam jāuzmanās. Šlēgelmilhs startēs ar Super 2000 klases automašīnu, bet rallijs Talsi 2013, iespējams, ir tikai treniņš pirms debijas augstākā līmenī.

Lai gan igauņa Ota Tanāka karjera sākās daudzsološi, mežonīga kļūdu sērija lika atvadīties no pasaules rallija čempionāta un vietas M-Sport komandā. Stratēģija — vai nu pirmais, vai uz jumta — nebija labākā, kā izrādījās. Viens pjedestāls un daudz sabojātas tehnikas pielika punktu.

Taču igauņu talants atkopjas no neveiksmēm, un tieši Talsu rallijs būs tas, kurā Tanāks plāno atgriezties rallija apritē. Viņš iecerējis startēt N4 klasē ar Subaru Impreza automašīnu.

Šie ir daži no uzmanību piesaistošajiem notikumiem gaidāmajā cīņā. Turpināsies arī Latvijas čempionāts, kam Talsu rallijs būs pirmā vasaras sezonas sacīkste pēc trim interesantiem ziemas posmiem. Pašlaik N4 klasē līderpozīcijā atrodas Aivis Egle/Andis Dauga, R2 klasē līderi ir Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, 2WD grupā — Edgars Balodis/Kaspars Zuģickis. Pārējās ieskaitēs pagaidām dominē ārzemnieki: A Plus līderis ir lietuvietis Mindaugs Daunoravičs, bet R4 grupā lietuvietis Roks Kvaraciejus. Talsu rallijs būs vidējais — ceturtais — no sezonas astoņiem posmiem.