Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Mongoļa ēnā

Pēc abpusēji pasīvas cīņas, kurā šajā svara kategorijā turnīra vecākais vīrs (35 gadi) un Sidnejas spēļu bronzas medaļas laureāts Vsevolods Zeļonijs zaudēja trīspadsmit gadus jaunākajam polim Kšistofam Vilkomirskim, rīdzinieka treneris Oļegs Baskins vainas akmeni vēla arī uz tiesnešu pusi: "Polim piešķirtais Juko bija apšaubāms. Tā bija Vsevoloda kustība, nevis pretinieka izdarīts paņēmiens. Protams, arī Sevam vajadzēja ātrāk ieslēgties, aktivizēt cīņu. Polis ir spēcīgs puisis, mēs viņu labi zinām, pasaules čempionāta laureāts. Zeļonijs ar Vilkomirski ticies četras reizes, līdz šim rezultāts bija 3:1 mūsu labā. Tiesa, vienīgo zaudējumu piedzīvojām pirms pusgada Birmingemā."


Abu cīkstoņu pasivitāti mūsu treneris nosauca par piesardzību: "Tās tomēr ir olimpiskās spēles, abi bija piesardzīgi. Seva parasti cīnās diezgan zemā stājā. Nezin kāpēc šoreiz tiesnesis viņu par to sodīja."
Cerības, ka mūsu pāridarītājam Vilkomirskim, uzvaru sēriju turpinot, Zeļoniju izdosies ievilkt gandarījuma cīņās, no kurām Sidnejā Vsevolods aizkļuva līdz olimpiskajai bronzai, izdzēsa Ķīnas kaimiņzemes Mongolijas dēls Dašadava Gantumurs, kurš nākamajā kārtā poli uzvarēja.
Dainis CAUNE no Pekinas