Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Puscūcis septiņām dienām

Gatis Ķīsis

 

Lai būtu spēks kaulos, dūšīgi jāpaēd. To saprot stiprinieki Ivars Cīrulis un Viktors Ščerbatihs. Kādulaik abi dzīvoja viesu namā Reķi, kas atrodas Dobeles pievārtē, pilsētā kopā trenējušies pie Eduarda Andruškeviča, no Reķu saimnieces ik nedēļu pirkuši pa puscūcim. Ar to pieticis.

Reķos abi mitinājās arī pagājušomēnes, kur brieda katrs savai nodarbei. Ivaram tas bija pēdējais sagatavošanās posms pirms došanās uz Arnold classic festivālu, lai piedalītos spēka trīscīņā, Viktoram, lai krātu spēkus Eiropas čempionātam svarcelšanā. Aprīļa pēdējā nedēļā uzzināsim, vai Ščerbatihs ceturto reizi kļūs par Eiropas čempionu, bet par Cīruļa gaitām Ohaio štata pilsētā Kolumbusā žurnālam Sports stāsta viņš pats."

Nakts vakariņas Dobelē

„ Vispirms vajadzēja iegūt ceļazīmi uz Švarcenegera festivālu, pasaules čempionātā pērn novembrī Ņujorkas štatā iekļūstot vadošo piecniekā.Plānu izpildīju ar uzviju, iegūstot ceturto vietu ar trīscīņas summā paceltiem 1090 kilogramiem. Tikai pēc tam izstrādājām rīcības programmu, kā labāk sagatavoties Kolumbusai. Izveidojām komandu, jo man vienam šajā turnejā klātos grūti. Palīdzēt piekrita LOV dakteris Mareks Osovskis, menedžera pienākumus uzņēmās Raivis Čaps. Pats turpināju dūšīgi trenēties. Divas nedēļas pirms izlidošanas sāku dzīvot pēc Amerikas laika. Vakariņoju pulksten divos naktī, gulēt devos trīs stundas vēlāk. Šī metode lieliski noderēja un aklimatizēties nebija grūti.

Kā tika organizētas šīs sacensības? „ Atšķirībā no pasaules čempionāta, kas notiek 11 svara kategorijās, festivālā sportistus sadalīja tikai četrās kategorijās, apvienojot vairākus svarus – vieglajā, vidējā, smagajā (no 100 līdz 125 kg, mans svars bija 114 kilo), un supersmagajā (+125 kg, 140 un +140 kg). Sacensību grafiks bija ļoti nogurdinošs. Pārtraukuma starp vingrinājumiem nebija. Tiklīdz pabeidzi pietupienus, gandrīz skriešus vajadzēja ķerties pie stieņa spiešanas guļus. Tūdaļ pēc tam stieņa vilkme no grīdas. Kad viss bija beidzies, jutos šausmīgi noguris. Tikai vēlāk sāku apzināties, ka mani par otro vietu apbalvoja ar skaistu sudraba jostu."

Kā tika kaldināta sudraba josta

„ Jau pēc pirmās disciplīnas (pietupieni ar svaru stieni uz pleciem), radās sajūta, ka varu paveikt lielus darbus, „ turpina Ivars."Man taču izdevās pieveikt somu Ano Turkianainenu, kam pērn Ņujorkā zaudēju par desmit kilogramiem ierastajā kategorijā – līdz 110 kg. Pietupos ar 460 kg uz pleciem, kas ir absolūtais Latvijas rekords. Tas deva trešo vietu (medaļas atsevišķās disciplīnās nebija paredzētas). Planētas pērnā gada čempions amerikānis Voglepuhs nopelnīja baranku. Uzvarētājs Boltons (arī ASV) fiksēja 550,5 kg svaru, ukrainim Jerinbašam 510 kg un otrā vieta. Uzspiedu 320 kg stieni (arī jauns valsts rekords), kas kopējā konkurencē ar supersmagajiem man deva trešo vietu. Uzvarētājs uzspieda par 45 kilo vairāk. Vilkmē fiksēju 360 kg (personiskais rekords), kas bija sestais rezultāts. Trīscīņas summā iespēju valsts rekordu – 1140 kg, no Jerinbaša atpaliekot par 70 kilo. Absolūtajā konkurencē man bija piektais koprezultāts."

Arnold classic festivālā 30 sporta veidos piedalījās 15 000 sportistu. Sacensības atklāja Kalifornijas štata gubernators Švarcenegers, cīņas klātienē vēroja 200 000 skatītāju.

Ņiprais students no Aizkraukles

LVFKI trešā kursa students Aleksandrs Grigorjevs ir vistalantīgākais jaunās paaudzes spēka trīscīņnieks Latvijā. Viņam ir 22 gadi, no tiem pauerliftingā – seši. Aizkrauklietis vēl ilgi varēs startēt junioru grupā, taču jau tagad viņš veiksmīgi cīnās arī pieaugušo konkurencē. Lielo sportisko biogrāfiju trenera Jurija Ivaņušina audzēknis sāka veidot aizpērn, Eiropas junioru meistarsacīkstēs trīscīņā kļūstot par bronzas laureātu svara kategorijā līdz 110 kg. Pērn pasaules čempionātā pieaugušajiem Norvēģijas pilsētā Stavangerā Aleksandrs pietupās ar 370 kg stieni, izcīnot bronzas medaļu, summā viņam 922,5 kg un septītā vieta (spiešanā 242 kg, vilkmē 310). Toties planētas junioru čempionātā Bulgārijā fiasko – pietupienos baranka, tāpēc par otro vietu pārējās disciplīnās maz mierinājuma. Šim gadam Grigorjevs izvirzījis lielus mērķus – jākļūst par pasaules junioru čempionu, bet pieaugušo konkurencē pietiktu ar bronzu trīscīņas summā. Puisis ar raksturu, centīgs neklātienes students.

Līderu turpmākie maršruti

Andris Rudulis – piedalīsies pasaules čempionātā (30.05. – 2.06. Dānijas pilsētā Rotbijā) svaru stieņa spiešanā guļus. Viņa kolekcijā jau ir vairāki augstākie tituli.

Aleksandrs Grigorjevs – pasaules junioru čempionāts Francijā (septembrī), pasaules čempionāts pieaugušajiem Austrijā (novembrī)

Ivars Cīrulis – Eiropas GPC čempionāts Šlezvigā (Vācija), pasaules GPC čempionāts Toljati (novembrī), vienlaikus arī atlase un Arnold classic 2008.

Informāciju nodrošināja biedrība Spēka pasaule

Sagatavoja Gatis ĶĪSIS