Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Iespēja pieteikties

Līdz šā gada 29. aprīlim iespējama pieteikšanās pašvaldību izglītības iestāžu 3. klasēm, kuras vēlas iesaistīties projekta Sporto visa klase nākamajā mācību gadā. Projekta programma papildināta ar izvēles iespēju fakultatīvai nodarbībai peldēšanā vai svaigā gaisā.

“Esmu gandarīts, ka projekts Sporto visa klase ir izraisījis lielu sabiedrības interesi un raisījis diskusiju par ikdienas fizisko aktivitāšu nozīmi bērnu veselības un stājas nostiprināšanā,” atzīst LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers. “Ir skaidrs, ka mēs nedrīkstam apstāties pie sasniegtā. Vēlamies panākt, lai vairāk bērniem būtu iespēja piedalīties šajā programmā un uzlabot savu veselību, stāju un vispārējo fizisko sagatavotību.”

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 3.—6. klašu grupai, un četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu. Šajā mācību gadā projektā piedalās 1180 bērni no 49 klasēm un 35 pašvaldībām.

Projekts paredz iesaistīto skolu 3., 4. un 5. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu triju fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu, papildus tām divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā. Nodarbības projekta ietvaros notiek un notiks saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu.

Projekts Sporto visa klase paredz trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

– stājas uzlabošana un vispārējā fiziskā sagatavotība;

– futbola iemaņu apguve;

– peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Pašvaldību apstiprinātus pieteikumus no izglītības iestādēm LOK jāiesniedz līdz šā gada 29. aprīlim, nosūtot to uz e-pastu sportovisaklase@olimpiade.lv. Ar projekta Sporto visa klase nolikumu, pieteikuma iesniegšanas kārtību un citu informāciju ir iespējams iepazīties mājaslapā internetā sportovisaklase.olimpiade.lv.