Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ātrāk, augstāk, stiprāk un… draudzīgāk!

ElektrumOlimpiskajā centrā Rīgā 22. aprīlī, klātesot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, jau 29. reizi norisinājās Latvijas Olimpiskās akadēmijas (LOA) rīkotie mazākumtautību sporta svētki Vienoti sportā, kuros piedalījās 22 Latvijas nacionālo kultūras biedrību bērni un jaunieši.

Mazākumtautību bērnu un jauniešu sporta svētkos Vienoti sportā spēkiem mērojās 433 bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 14 gadiem, pārstāvot igauņu, ukraiņu, vācu, poļu, krievu, baltkrievu, armēņu, ebreju, lietuviešu un citu tautību kopienu centrus. Tradicionāli katru gadu Vienoti sportā festivālam ir moto. Šāgada sauklis bija: Galvenais nav uzvara, bet piedalīties cīņā par uzvaru!

Raimonds Vējonis atklāšanas parādē svinīgi uzrunāja jauniešus: „Aiz katras uzvaras un rekorda stāv komanda — sportists pats, treneris, atbalsta personāls, ģimene un draugi. Tāpēc aicinu jūs paskatīties pa labi un pa kreisi, ieraudzīt savus komandas biedrus un atbalstītājus un sajusties patiesi vienotiem!”

Sacensību dalībniekus sveica arī Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, LOA prezidents olimpiskais čempions kanoe airēšanā Ivans Klementjevs un Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācijas priekšsēdētājs Rafi Haradžanjans. Svētkos piedalījās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktora vietniece Dina Vīksna, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas rektors Jānis Žīdens un Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne.

Analogi kā olimpiskajās spēlēs svētku dalībnieki varēja izbaudīt olimpiskās tradīcijas un aktīvi pavadīt laiku sportiskās aktivitātēs, gūstot izpratni par Olimpisko kustību un tās ideāliem. Bērni azartiski sacentās futbolā, tautas bumbā, virves vilkšanā un stafetē, kā arī individuālajās aktivitātēs ar lēkšanas, skriešanas un mešanas elementiem, piemēram, florbola slalomā, basketbola metienu sacensībās, veiklības stafetēs, šautriņu mešanā, klinšu kāpšanā, diskgolfā un citās interesantās, atvieglotās vai nestandarta tipa aktivitātes.

Komandu sacensību tautas bumbas turnīrā piedalījās 16 komandas — 1. vietu izcīnīja baltkrievu kultūras biedrība Prameņ. Futbolā 12 komandu konkurencē spēcīgākā izrādījās Rīgas Ukraiņu vidusskolas komanda. Spraigi dueļi risinājās starp 12 virves vilkšanas komandām, kur uzvaras laurus plūca Jankas Kupalas Rīgas Baltkrievu pamatskola. Savukārt veiklības stafetēs lielisku sniegumu demonstrēja komandas no Rīgas Lietuviešu vidusskolas, Jelgavas Ukraiņu kultūras centra Džerelo, Ventspils Vācu kultūras biedrības, baltkrievu kultūras biedrības Prameņ, Rīgas ebreju kopienas, Puškina liceja, Jankas Kupalas Rīgas Baltkrievu pamatskolas un Rīgas Igauņu pamatskolas komandas.

Katrs svētku dalībnieks, piedaloties noteiktā skaitā aktivitāšu, kas tika reģistrētas dalībnieka identitātes kartītē, saņēma LOA piemiņas veltes un svētku suvenīrus.

Sporta svētku Vienoti sportā mērķis ir veicināt Latvijā dzīvojošo dažādu tautību bērnu izpratni par Olimpisko kustību un tās ideāliem. Jāuzteic Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas patiesi izdarīgie studenti un mācībspēki, kuri LOA rīkotajos svētkos apņēmīgi un ar lielu atbildības izjūtu pret bērniem vada un nodrošina visas minētās aktivitātēs.

Noteikti nākamgad neizpaliks arī Vienoti sportā jubilejas 30. festivāls. Svētku reizē gribētos organizatoru uzmanību vairāk vērst uz bērnu un jauniešu integrēšanu Latvijas sabiedrībā. Izmantojot novatoriskas metodes, piemēram, nekonkurējošos sporta veidus (non-competitive sports) un bērniem paredzētās masu ledus laušanas aktivitātes, iespējams veidot ciešāku emocionālo tuvību, uzticību un savstarpēju draudzību starp etniski atšķirīgām kopienām. Bija labi, bet varam vēl labāk!