Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 334 Olimpiāde

Lāčplēša spēku un Sūhoranga izveicību

Olimpiskā piedzīvojuma sākums — tā tika nodēvēta Latvijas olimpiskās komandas prezentācija Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā. Šajā piedzīvojumā uz Phjončhanu dodas 35 sportisti (viens no viņiem rezervists) deviņos sporta veidos, un visi viņi apņēmušies cīnīties par augstākajām vietām savās sporta karjerās.

Novēlot veiksmi sportistiem un karstas dienas līdzjutējiem, LOK prezidents Aldons Vrubļevskis izteica cerību, ka arī pēc atgriešanās no Phjončhanas varēsim pulcēties tikpat priecīgā noskaņā: “Četrpadsmit mūsu sportistiem šīs būs pirmās olimpiskās spēles, vairākiem vēl nav pat divdesmit gadu, daži nupat pārkāpuši junioru slieksni. Tajā pašā laikā komandā ir atlēti, kas olimpiskajās spēlēs startēs ceturto un piekto reizi. Pieredze un jaunība. Tas nozīmē, ka mums ir gan cerības uz panākumiem, gan gaišs skats uz Latvijas sportu nākotnē.”

Valsts prezidents Raimonds Vējonis delegācijas vadītājam Žoržam Tikmeram pasniedza īpaši austu Latvijas simtgades karogu, kas apceļo tautiešu diasporas visā pasaulē, pulcējot cilvēkus vairāk nekā 50 pasākumos trijos kontinentos. Spēļu laikā šā karoga svētību baudīs mūsu olimpieši Phjončhanā.

“Parasti uz atvadām visi ir maliet noskumuši, bet šodien ir vairāk prieka un gaišu cerību,” situāciju novērtēja Ministru prezidents Māris Kučinskis. “Bet es būtu visnenopietnākais līdzjutējs pasaulē, ja aicinātu jūs visus izcīnīt tikai un vienīgi zeltu. Uz olimpiskajām spēlēm brauc tikai izcilnieki, un uzvar tie, kas savu cerību spēj padarīt par savu pārliecību.”

“Visi olimpieši ir izvirzījuši sev konkrētus, sasniedzamus mērķus,” izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ar lietišķību atgādināja, kuras ministrijas pārziņā ir sports. “To sasniegšanai nepieciešams tikai mazliet veiksmes.”

Daļa no Latvijas olimpiskās pīnes ir LOK atbalstītāji un sponsori. Visuzskatāmāk šo ideju savā veltē bija realizējis Latvijas Mobilais telefons, kas katram olimpietim dāvāja Nameja gredzenu. “Dzīvē un sportā uzvar spēcīgākais, tomēr savu lomu spēlē arī gudrība un veiksme,” dāvanas izvēli komentēja LMT prezidents Juris Binde. “Nameja gredzenā savijušās abas šīs lietas — lielākais vijums simbolizē spēku, bet mazākajā apvienojusies gudrība un veiksme.” Laba vēlējumus un dāvanas olimpieši saņēma arī no Latvijas Valsts mežiem, Latvijas Gāzes, Latvijas dzelzceļa, starptautiskās lidostas Rīga.

“Sava sporta veida entuziasts, viens no vislabākajiem tā pārstāvjiem pasaulē, viņš ir neatlaidīgs, viņš ir bezbailīgs, viņš ir nācis no Latvijas laukiem un, manuprāt, simbolizē mūsu tautas spēku un gudrību,” paziņojot lēmumu, kurš nesīs Latvijas karogu Phjončhanas spēļu atklāšanas ceremonijā, bobslejistu Daumantu Dreiškenu raksturoja Latvijas olimpiskās delegācijas vadītājs, LOK ģenerālsekretārs, olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. “Es to uztveru kā visas mūsu bobsleja komandas darba augstu novērtējumu,” atzina karognesējs, kuram šīs būs jau ceturtās olimpiskās spēles. Sočos Daumants Dreiškens Oskara Melbārža četriniekā finišēja otrajā vietā, par kuru pēc Krievijas kvarteta diskvalifikācijas pienākas čempiona tituls.

Nobeigumā olimpiešus un viņu pavadītājus aicinot nogaršot sevišķu korejiešu gaumē ceptu torti Korejas Republikas vēstniecības misijas vadītājs un pilnvarotais lietvedis Kjonho Mins sportistiem novēlēja Lāčplēša spēku un izturību, kā arī olimpisko spēļu talismana tīģerēna Sūhoranga izveicību un aizrautību.

 

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMANDA

Ātrslidošanā

Haralds Silovs

Biatlonā

Baiba Bendika

Andrejs Rastorgujevs

Oskars Muižnieks

Bobslejā

Oskars Melbārdis

Daumants Dreiškens

Arvis Vilkaste

Jānis Strenga

Oskars Ķibermanis

Matīss Miknis

Jānis Jansons

Helvijs Lūsis

Intars Dambis (rezervists)

Daiļslidošanā

Diāna Ņikitina

Deniss Vasiļjevs

Distanču slēpošanā

Patrīcija Eiduka

Inga Paškovska

Indulis Bikše

Kalnu slēpošanā

Lelde Gasūna

Kristaps Zvejnieks

Kamaniņu sportā

Elīza Cauce

Kendija Aparjode

Ulla Zirne

Inārs Kivlenieks

Kristers Aparjods

Artūrs Dārznieks

Andris Šics

Juris Šics

Oskars Gudramovičs

Pēteris Kalniņš

Skeletonā

Lelde Priedulēna

Martins Dukurs

Tomass Dukurs

Šorttrekā

Roberto Puķītis

Roberts Jānis Zvejnieks

Delegācijas vadītājs

Žoržs Tikmers