Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kāpšana kalnā dejojot

„Viņi ir absolūtie līderi, par viņiem labāku Latvijā nav,” Latvijas čempionus standartdejās pieaugušajiem Andreju Rogovenko un Annu Vorončuku vērtē sporta deju aprindās. Patlaban pāris gatavojas pasaules čempionātam. Pērn abi kā sekmīgi studenti saņēma Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu, šogad tāds pienācās tikai Annai, jo Andrejs pavasarī jau ieguva maģistra grādu.

Vērojot treniņu, neprofesionālim tā arī netop skaidrs, ko Vīnes valsī cenšas pilnveidot Andrejs un Anna. Vēlāk treneris Raimonds Piševs skaidro, ka slīpējuši dejas vieglumu un dabiskumu: „Lai lidotu pa deju grīdu un mazāk fiziskā spēka nāktos patērēt.”
Soli pa solītim augšup — tā dejo Andrejs Rogovenko un Anna Vorončuka. Kopš rudens katru nedēļas nogali ir kādas starptautiskas sacensības ar iespēju uzlabot rezultātus. 2010. gads atnāca ar Latvijas čempionu godu un iekļūšanu Eiropas kausa finālā. Piedaloties dažādās ISDF reitinga sacensībās, iegūta 2. vieta Gēteborgā, 4. vieta Lisabonā, 6. vieta Pēterburgā, kur bija ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs, 5. vieta Helsinkos, 3. vieta Barselonā un vēl vairākas godalgotas vietas mazākās sacensībās. Pašlaik jāgatavojas pasaules čempionātam, kas notiks 27. novembrī Vācijā.
Kā pasaulē izskatās Latvijas standartdeju spicākais pāris? „Šogad vienu brīdi bijām 24. vietā pasaules reitingu tabulā (no aptuveni 3000 deju pāriem), pašlaik esam 27.,” stāsta Andrejs. „Tas ir kā tenisā, kur tiek vākti reitinga punkti. Pasaules reitinga piecdesmitnieka pāri ir ar zvaigznīti, mēs izlaižam pirmās deju kārtas, nav jāpiedalās atlasē.”
Jurists Andrejs Rogovenko un topošā ekonomiste Anna Vorončuka aizvadītajā mācību gadā bija Latvijas Sporta federācijas padomes stipendiāti, tas ir valsts atbalsts 600 latu apmērā studējošajiem sportistiem ar augstiem panākumiem sacensībās un sekmēm mācībās. Andrejs patlaban atpūšas pēc maģistra grāda iegūšanas, bet prāto par pedagoģijas vai psiholoģijas studijām. Anna teic, ka mācības disciplinē, un viņai tās tāpat kā dejas ir vajadzīgas.
Kāpēc izvelēta šāda dzīve — kāpšana kalnā dejojot? „Mums vienkārši tas patīk. Dejošana ir miniatūrs dzīves modelis, kurā mācies sarunāties, sadarboties, ieklausīties,” skaidro Anna. Finālos šogad nākas arī solo dejas dejot, un tad tas ir īpaši emocionāli piesātināts brīdis, kad visa uzmanība pievērsta tikai vienam pārim.
Treneris Raimonds Piševs: „Anna ir kā dimants — godīga, labsirdīga, sirsnīga un strādīga. Andrejā kā vīrietī ir vairāk skarbuma, viņam raksturīga milzu enerģija un mērķtiecība. Kopā viņi ir labākie.”
Iveta DAINE

Andrejs ROGOVENKO
Dzimis: 1986. gada 1. maijā
Izglītība: Rīgas Purvciema vidusskola, LU Juridiskā fakultāte, maģistra grāds jurisprudencē

Anna VORONČUKA
Dzimusi: 1990. gada 25. maijā
Izglītība: Rīgas 23. vidusskola, Rīgas 40. vidusskola, LU Ekonomikas fakultātes 2. kursa studente

Šīs sezonas sasniegumi: Pasaules čempionāts standartdejās pieaugušajiem — pusfināls, Eiropas kauss — fināls, Latvijas čempionāts — 1. vieta, Ziemeļeiropas čempionāts — 1. vieta, Vācijas atklātais čempionāts — 1. vieta, IDSF International Open sacensību finālisti un godalgoto vietu ieguvēji.