Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 348 Olimpiāde

Grundzāle met izaicinājumu 3×3 hokejā

Latvijas skolu Ziemas olimpiskā festivāla 3x3 hokeja turnīrā uzvaru svinēja  Rīgas Angļu ģimnāzija, sudrabu ieguva Jelgavas 4. vidusskola, bronzu izcīnīja Rīgas Imantas vidusskola. Savukārt sporta skolotāja Māra Stabiņa vadītā Grundzāles pamatskolas hokeja komanda turnīrā bija ieradusies ar nākotnes sastāvu.

“Mums Grundzālē katru gadu notiek lielais dīķu hokeja turnīrs, kurā šogad startēja vairāk par 30 komandām. Tādēļ nospriedu, ka ar domu par nākotni ziemas festivāla 3×3 hokeja turnīram jāpiesaka skolas komanda,” sarunu iesāk Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs Māris Stabiņš. “No Apes skolas aizņēmāmies ķiveres un cimdus un varējām startēt. Bijām pati jaunākā komanda turnīrā.” Stabiņa vadītā vienība, kas sastāvēja no 5. un 6. klases skolēniem, meta izaicinājumu 8. un 9. klases vecuma puišiem.

Turnīrā piedalījās sešas 3×3 hokeja komandas, kas bija sadalītas divās grupās. Grupu uzvarētāji savā starpā sadalīja zeltu, otro pozīciju ieguvēji noskaidroja bronzas laureātu un par 5.—6. vietu spēlēja Grundzāle pret Strenčiem, kas savās apakšgrupās ierindojās trešajā pozīcijā. “Kad Grundzālē spēlējām uz dīķa, puiši labi cīnījās un varēja pretinieku apspēlēt. Nezinu — kādēļ. Vai tāpēc, ka jaunāki vai ka nobiedēja pretinieki hokeja biksēs, bet puiši Ērgļos uz ledus izskatījās sabijušies un necīnījās.”

Toties ar zelta godalgu slidošanas stafetē Grundzāles pamatskola skolu kopvērtējumā ierindojās dalītā 32. vietā. “Mums Ziemas olimpiskais festivāls ir iespēja bērnus aizvest uz Ērgļiem un parādīt, ka te var atrast gan prieku, gan sniegu un ka nav jāsēž tikai telefonā. Slidošanā mūsu 1. grupā medaļas sadalīja kādreizējais Valkas rajons — Valkas ģimnāzija, Blomes pamatskola un Grundzāle. Man komandā bija trīs vieglatlēti un viens BMX braucējs — vieglatlētiem jau nav nekādu problēmu nodot stafetes kociņu, slidot arī prot. Tur arī slēpās panākuma atslēga,” atklāja Stabiņš. Viņš uzsvēra, ka visvērtīgākais bija Ziemas olimpiskajā festivālā iekļautais paraugdemonstrējumu sporta veids — disku golfs. “Tajā atplauka arī tie skolēni, kuriem ikdienā sports tik labi nepadodas,” sacīja Stabiņš. Par to vairāk lasiet publikācijā par disku golfu.

 

3×3 HOKEJS

1. Rīgas Angļu ģimnāzija

2. Jelgavas 4. vidusskola

3. Rīgas Imantas vidusskola

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns