Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Hokejs Žurnāls: Nr. 358 III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles

Basketbola iedvesmots hokejs

Jaunatnes olimpiskās spēles ir arī eksperimentu laboratorija, kurā tiek testētas jaunas disciplīnas. Piemēram, pirms astoņiem gadiem Insbrukā daudzi brīnījās par komandu stafeti kamaniņu sportā, kas pēc tam Sočos debitēja lielo spēļu programmā. Starp Lozannas jauninājumiem bija arī 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrs, kurā bija pārstāvēta arī Latvija.

Lūk, kādi bija savdabīgā hokeja turnīra noteikumi:

– komandas veido no vairāku valstu spēlētājiem;

– spēle notiek pusē no tradicionālā hokeja laukuma;

– laukumā vienlaikus atrodas 3 laukuma spēlētāji un vārtsargs;

– ir 3 periodi, katrs — 16 minūtes;

– vārtsargi tiek mainīti ik pēc 8 minūtēm;

– laukuma spēlētāji maiņas veic ik pēc 1 minūtes.

Ņemot vērā, ka laukuma izmērs ir uz pusi mazāks par tradicionālo, spēles ātrums ir krietni lielāks. Katrs spēlētājs, kurš atrodas laukumā, ripu kontrolē daudz ilgāk nekā tradicionālajā hokejā, un arī metienu skaits pa vārtiem ir lielāks.

Latvija šajā 3×3 hokeja jaukto komandu turnīrā tika pārstāvēta ar vārtsardzi Jeļizavetu Stadņiku, kura bija iekļauta Pelēkās komandas sastāvā.

Astoņu komandu konkurencē Stadņikas pārstāvētā vienība ierindojās sestajā pozīcijā. Lai piedalītos izslēgšanas spēlēs, pelēkajiem vajadzēja iekļūt starp četrām labākajām apakšgrupas komandām.

Pelēkā komanda septiņās turnīra spēlēs izcīnīja trīs uzvaras un piedzīvoja četras neveiksmes, kopvērtējumā iegūstot 10 punktus.

Četrpadsmit gadus vecās Jeļizavetas Stadņikas Pelēkajā komandā startēja hokejistes no Šveices, Serbijas, Luksemburgas, Rumānijas, Itālijas, Čehijas, Ķīnas, Krievijas, Austrālijas, Dienvidkorejas, Ungārijas un Zviedrijas.

Mārtiņš Mālmeisters
Mārtiņš Mālmeisters