Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Šorttreks Žurnāls: Nr. 358 III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles

Ar skatu uz šveiciešiem

III Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Lozannā Latviju šorttrekā pārstāvēja divi mūsu jaunie šorttrekisti — Anna Jansone un Māris Jānis Šternmanis. Abi sportisti piedalījās 500 m un 1000 m distancēs.

Šorttreka 1000 metru distancē Anna Jansone priekšskrējienā finišēja otrā ar laiku minūte un 45,697 sekundes, bet ceturtdaļfinālā bija trešā ar laiku minūte un 41,144 sekundes, ierindojoties 12. vietā 29 sportistu konkurencē.

Vīriešiem šajā distancē Māris Jānis Šternmanis priekšskrējienā finišēja ceturtajā vietā, uzrādot laiku minūte un 38,222 sekundes. Kopvērtējumā viņam 30. vieta 32 sportistu vidū.

Tikmēr 500 metru distancē Anna Jansone 29 sportistu konkurencē ierindojās 18. vietā. Priekšskrējienā viņa ar laiku 45,873 sekundes ierindojās trešajā vietā un ceturtdaļfinālā neiekļuva.

Vīriešiem šajā pašā distancē 27. vietu 32 sportistu vidū izcīnīja Māris Jānis Šternmanis. Viņš priekšskrējienā finišēja ceturtajā vietā, uzrādot laiku 47,046 sekundes, ceturtdaļfinālam nekvalificējoties.

Jāpiebilst, ka III Jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm Šveices jaunos šorttrekistus sagatavoja bijusī Latvijas šorttreka izlases trenere Evita Krievāne, kura pastāstīja, ka šorttreks kā sporta veids Šveicē ticis atklāts tikai pirms šīm spēlēm. Sporta veida attīstībā ir ieguldīti gan iespaidīgi finansiālie un tehniskie resursi, gan ticis piesaistīts arī profesionāls personāls.

Kā jau tas sportā ierasts, rezultātu nevar sasniegt pāris gadu laikā, tāpēc šveiciešu jaunie šorttrekisti tālāk par priekšskrējieniem netika. Krievāne uzsver, ka Šveices sporta amatpersonām ir vēlme turpināt attīstīt šo sporta veidu, ņemot vērā klimatiskos apstākļus un iespējas.

Mārtiņš Mālmeisters
Mārtiņš Mālmeisters