Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Kērlings Žurnāls: Nr. 358 III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles

Pieredzes skolā

Pirmo reizi Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu kērlinga turnīros piedalījās arī Latvija. Vispirms mūsu jaunieši aizvadīja jaukto komandu turnīru, sacenšoties D apakšgrupā ar vēl piecām izlasēm no kērlinga lielvalstīm — Čehijas, ASV, Itālijas, Zviedrijas un Japānas.

Lai gan tika piedzīvoti zaudējumi visās cīņās, pieredze, kas gūta, ir neatsverama un, cerams, palīdzēs mūsu jaunajiem kērlingistiem nepadoties un īstenot arī lielo olimpisko sapni — dalību ziemas olimpiskajās spēlēs.

Latvijas jauktajā izlasē startēja Ričards Vonda (skips), Ērika Patrīcija Bitmete, Anna Lasmane un Eduards Seļiverstovs. Komandu trenēja Raimonds Vaivods. Turnīru uzsāka 24 valstu izlases, kuras tika sadalītas četrās grupās pa sešām. Latvijas izlase piedzīvoja piecus zaudējumus — 0:7 pret Čehiju un ASV, 7:10 ekstra endā pret Itāliju, 7:9 pret Zviedriju un 4:9 pret Japānu, kopvērtējumā ierindojoties 22. vietā.

 

Pēc tam jaukto pāru kērlinga turnīrā piedalījās komandas abu dzimumu pārstāvji no dažādām valstīm. Mūsu jaunieši bija salikti kopā ar turnīra spēcīgākajiem kērlingistiem. Ričards Vonda spēlēja pārī ar Ingeborgu Forbregdu (Norvēģija), Ērika Patrīcija Bitmete — ar Takumi Maedu (Japāna), Eduards Seļiverstovs — ar Valēriju Denisenko (Krievija) un Anna Lasmane — ar Viljamu Bekeru (Jaunzēlande).

Vislabāk veicās Ērikai Patrīcijai Bitmetei, kura ar Japānas sportistu izcīnīja 9. vietu. Anna Lasmane ar Jaunzēlandes kērlingistu ierindojās 12. vietā, 19. vieta tika Eduardam Seļiverstovam un Krievijas pārstāvim, bet Ričards Vonda un Norvēģijas sportists apstājās jau pirmajā kārtā.

 

KĒRLINGS

Latvijas izlases spēļu rezultāti

0:7 — Čehija

0:7 — ASV

7:9 — Zviedrija

4:9 — Japāna

 

Kopvērtējums D apakšgrupā

1. Itālija 4-4-0 Q

2. Japāna 5-4-1 Q

3. Čehija 4-2-2

3. Zviedrija 4-2-2

5. ASV 4-1-3

6. Latvija 5-0-5

Mārtiņš Mālmeisters
Mārtiņš Mālmeisters