Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Cēsīs, kur spēlē tenisu

Tenisa kortus Cēsīs Valdis Lībietis lolo jau 15 gadus. Deviņdesmitajos, sākoties privatizācijas procesiem, viņš, pārņemts ar ideju dzimtajā pilsētā iedzīvināt tenisa tradīcijas, aizņēmies naudu un Cīrulīšos privatizējis iepriekš plaukstošu rehabilitācijas centru, kurā tolaik jau atradies viens tenisa laukums un lērums citu šādiem centriem raksturīgu objektu, kuriem, tostarp arī dubļu vannām, nebija lemts piedzīvot šodienu. Palēnām sākta mājas būvēšana un citi teritorijas labiekārtošanas darbi. Līdzās nu jau vēsturiskajam tenisa laukumam radušies vēl divi, un nu “Cēsīs ir, kur spēlēt tenisu", atzīst kortu īpašnieks.

DARBA DEVĒJS UN DARBA ŅĒMĒJS

"Viegli nebija un nav," norāda Valdis Lībietis — cilvēku mazpilsētā vairāk nepaliek, turklāt arī līdzekļu ir tik, cik ir. Nākas gan pašam trenēt, gan paša rokām uzturēt īpašumu, gan pašam gudrot veidus, kā to visu darīt pēc iespējas efektīvāk. Miljonus nopelnīt nesanāks — to Valdis Lībietis apzinās skaidri, tāpēc, lai ieekonomētu, piemēram, izracis dīķi, kur uzkrāt lietusūdeni. Praktiskais latvietis.

Tomēr gribas jau cerēt, ka pūliņi nepaliks bez pēdām. Valdis Lībietis gandarīts jau par to, ka izdevies cēsniekiem parādīt, ka teniss ir skaists, turklāt sporta veids, kur nepieciešams prāts. Priecājoties par tenisa ielaušanos cilvēku ikdienā, par ko lielā mērā jāpateicas tautiešu panākumiem starptautiskajos tenisa laukumos, Valdis Lībietis ir gandarīts par to, ka Latvijā izdodas ieraudzīt arvien jaunus talantīgus spēlētājus. Viena no šādiem jaunajiem talantiem ir Babītes novada tenisiste Daniela Vismane, kurai Valdis Lībietis Jaunatnes olimpiādes tenisa sacensību noslēgumā pasniedza divas zelta medaļas.

SENS, BET KLUSS

"Latvijā teniss dzīvo sen, tomēr iepriekš tas bijis nepamatoti kluss," uzskata Valdis Lībietis, uzsverot, ka arī padomju laikos Latvijas sportisti jau mērojās spēkiem ar pasaules zvaigznēm. Jau pārdzīvota situācija, kad tenisa līdzjutēji varējuši parunāt tikai par Rodžeru Federeru vai Mariju Šarapovu — tagad interneta komentāru sadaļās mitinās eksperti, kas zinās, kāpēc Gulbim kārtējo reizi neveicās vai kā vislabāk būtu jāspēlē Aļonai Ostapenko

Ņemot vērā Latvijas sportistu panākumus dažādos sporta veidos, tautieši kļūstot pārāk izlutināti, prāto Valdis Lībietis — mēs gaidot pārāk daudz, aizmirstot par medaļas otru pusi, proti, ceļu līdz panākumiem, kas visbiežāk smagi gulstas uz jaunā spēlētāja vecāku pleciem. Arī uz Cēsu kortiem nāk cilvēki, kuri pirmām kārtām spējīgi tenisu finansiāli pavilkt — tomēr visbiežāk gan tikai kā spēli, nevis kā nopietnu sporta veidu.

VAI EKSKLUZĪVS PIEDĀVĀJUMS?

Padomju laikos teniss dzīvoja tikai lielpilsētās vai dižkūrortos. Tagad pilsētas izmēram nav nozīmes — lai tik līdzekļu netrūktu! Arī uz tenisa sacensībām Jaunatnes olimpiādē Cēsīs ieradās ne tikai rīdzinieki un jūrmalnieki, bet arī rēzeknieši, daugavpilieši, liepājnieki, lielvārdieši un citu novadu pārstāvji.

"Ja ir pietiekošs materiālais pamats, tad spēlēt tenisu var teju jebkurš," uzskata Lībietis, piekodinot, ka, lai ne tikai spēlētu, bet arī sportotu, turklāt gūstot panākumus, jābūt talantam un ārkārtīgam gribasspēkam cīnīties pašam ar sevi.

Vienatnē īstenot cēlo mērķi, iedzīvināt cēsniekos mīlestību pret tenisu nav viegli. Valdis Lībietis cer, ka, viņaprāt, veiksmīgi sarīkotais Jaunatnes olimpiādes tenisa turnīrs varētu palīdzēt iekustināt pašvaldību atbalsta sniegšanai.

"Apzinos, ka kortu stāvoklis patlaban neļauj iesaistīties lielos organizatoriskos darbos, turklāt patlaban laukumi kā privāta sistēma darbojas pēc principa — Cēsu iepazīstināšana ar tenisu," savu vietu pašvaldības sporta dzīvē raksturo tenisa kortu īpašnieks. Viņš labprāt sagaidītu pilsētas atbalstu — iespējams, tās būtu īpašuma nodokļa atlaides vai kāda cita palīdzība, kas ļautu sekmīgāk attīstīties.

Tomēr pagaidām Valdis Lībietis turpinās darīt tāpat kā Jaunatnes olimpiādē — uzņems, sarīkos, lepni pasniegs godalgas, bet tad, visiem aizbraucot, pats ies līdzināt un laistīt vēl nesen tik piepildītos tenisa laukumus.

 

TENISS

Jaunietes

Vienspēles. 1. Daniela Vismane (Babītes nov.), 2. Kristiāna Linda Zahare (Babītes nov.), 3. Alise Grundule (Liepāja), 4. Katrīna Lasmane (Liepāja), 5. Miroslava Vilkova (Daugavpils), 6. Kristīne Locika (Daugavpils)

Dubultspēles. 1. Daniela Vismane/Kristiāna Linda Zahare (Babītes nov.), 2. Kristīne Locika/Miroslava Vilkova (Daugavpils), 3. Alise Grundule/Katrīna Lasmane (Liepāja)

Jaunieši

Vienspēles.1. Teodors Pukše (Mārupe), 2. Aleksandrs Fjodorovs (Daugavpils), 3. Renārs Grodskis (Liepāja), 4. Vladislavs Šingarjovs (Daugavpils), 5. Valters Čapkevičs (Jūrmala), 6. Reinis Kārkliņš (Lielvārde)

Dubultspēles.1. Aleksandrs Fjodorovs/Iļja Korobkovs (Daugavpils), 2. Renārs Grodskis/Kristers Skābe (Liepāja), 3. Rihards Koroševskis/Nikita Lepmets (Rēzekne)

Autori: Anastasija Tetarenko