Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Divas draudzeņu olimpiādes

Lielupē turpinājās iepriekšējā olimpiādē aizsāktais mačs, kurš triatlona centrs Latvijā dūšīgāks — Dobeles vai Daugavpils? Pirms diviem gadiem Vaidavā kurzemnieki paņēma abus zeltus, tagad Jūrmalā — vienu. Uz Daugavpili no Lielupes aizceļoja pa sudrabam un bronzai. Tika apliecināts, ka uz pjedestāla var tikt arī tie, kas gatavojas individuāli un pārstāv Ķekavas novadu.

ZELTA REZERVES VARIANTS

Ja sešpadsmitgadīgais Krišjānis Beitāns būtu gadu jaunāks, viņš cīnītos riteņbraukšanā un nekļūtu par olimpiādes čempionu triatlonā, kura sacīkšu nolikumam viņa dzimšanas gads atbilst. Turklāt šie abi nav sporta veidi, ar kuriem Krišjānis būtu nodarbojies visilgāk. Astoņus gadus viņš trenējies peldēšanā, pirms četrām vasarām nolēmis pamēģināt māsas iecienīto triatlonu, izcīnījis trešo vietu un “tā tā lieta aizgāja”.
Pusotru gadu Krišjānis trenējas Rīgas Riteņbraukšanas skolā un savu nākotni saista ar velosportu. “Triatlonā Rīgā nav vietas, kur trenēties.” Riteņbraukšanā viņu jau gaida Eiropas junioru čempionāts Itālijā. “Peldēšanā iemaņas ir iegūtas, riteņbraukšana laika ziņā triatlonā ir visgarākā, kurā var atvinnēt, un skriešanā vajag tikai sirdi, kas nenogurst,” sava panākuma formulu skaidro Krišjānis, kurš rudenī turpinās mācības Rīgas Franču liceja 10. klasē.

TRIATLONA MIJIEDARBĪBA

Ar Lielupes 250 metriem peldus visātrāk galā tika daugavpilietis Viktors Dupļakins un Oskars Vidovskis no Mazsalacas, tūlīt aiz trešā puiša plecu pie pleca pirmo disciplīnu beidza abas triatlona zeltenes Sindija Veinberga (Dobele) un Krišjāņa māsa Arta Beitāne no Ķekavas novada. Pats Krišjānis, kurš distances sākumā nomaldījās, peldēšanā finišēja tikai septītais, 50 sekundes aiz līdera. Riteņbraukšanā jau pēc pusdistances viņš Viktoru bija panācis un neapturami bēga no daugavpilieša prom. 2,5 km krosā Dupļakins savu pozīciju uzlabot nespēja.
“Mans pamatveids ir peldēšana,” atzina Viktors, kurš mācīsies Daugavpils Krievu liceja 10. klasē. “Triatlonā pie Anatolija Ļevšas trenējos tikai divus gadus.” Tas palīdzot peldēšanā, kurā viņa disciplīnas esot 200 un 400 m brīvajā stilā. Kopš trenējoties triatlonā, garajās distancēs rezultāti uzlabojoties.

PASAULES ČEMPIONĀTA NOPIETNĪBĀ

Arta Beitāne, kas bija Sindijas Veinbergas sīvākā konkurente arī iepriekšējā olimpiādē, tagad trenējas modernajā pieccīņā, tādējādi praktiski nenodarbojoties ar riteņbraukšanu. Tomēr arī šo disciplīnu abas dāmas beidza vienlaikus un krosa distancē atkal skrēja plecu pie pleca.
Tikai naskāks finiša spurts Sindijai Veinbergai ļāva kļūt par divu olimpiāžu čempioni.
Kas mainījies šajos divos gados? “Tagad treniņi manā dzīvē dominē, pirmais sākas jau septiņos no rīta,” smaida Sindija un tūlīt nošausminās par to, cik grūti viņai klāsies Dobeles Valsts ģimnāzijas 12. klasē ar matemātikas novirzienu. Maijā Sindija guvusi pirmo patiesi izcilo starptautisko panākumu — viņa Spānijā finišēja ceturtā pasaules junioru triatlona krosa čempionātā. “Distances tādas pašas pusolimpiskās, vienīgi šosejas vietā jābrauc apvidus kross ar MTB. Tas man patīk labāk, nav iespējama braukšana grupā un sēdēšana kāda aizvējā, izšķir katra individuālā prasme. Šodien tieši velosipēds mani gandrīz iegāza. Peldēšanā parasti mēs ar Artu finišējam kopā, bet es pēc tam aizbraucu no viņas prom ar riteni. Šodien abas iesēdāmies puišu grupā un tur arī palikām. Visu nācās atlikt uz skriešanas pēdējiem metriem.”
Abas dāmas ir draudzenes kopš bērnu dienām, kad kopā trenējušās peldēšanā. Triatlons viņas šķir tikai uz nepilnu stundu. Vēl pēc dienas abas draudzenes līdzīgā veidā sadalīja Latvijas čempionāta medaļas olimpiskajā triatlonā.
Savukārt Sindijas tētis un treneris Raivis Veinbergs priecājas, ka Dobeles pašvaldība veido olimpisko centru sešiem sporta veidiem, triatlonu ieskaitot.
Dainis CAUNE

TRIATLONS
250 m peldus, 10 km riteņbaukšana, 2,5 km skriešus. Jaunietes. 1. Sindija Veinberga (Dobeles novads) 36:56,20, 2. Arta Beitāne (Ķekavas novads) 36:57,20, 3. Annija Rašmane (Dobeles novads) 43:49,15.
Jaunieši. 1. Krišjānis Beitāns (Ķekavas novads) 32:39,30, 2. Viktors Dupļakins (Daugavpils) 33:55,20, 3. Artūrs Sprukts (Daugavpils) 35:26,95.