Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Doma seko bultai

Loka šaušanas sacensības notika Kauguros, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas stadionā. Sīvāka konkurence bija jauniešu sacensībās, meitenēm par uzvaru norisinājās tikai viens duelis.

Zēniem precīzākais bija rīdzinieks Aleksejs Spuris, kurš izšķirošajā duelī savu pretinieku Mārtiņu Kazaini (Ķekavas novads) uzvarēja ļoti pārliecinoši — 6:0.
Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieks Aleksejs stāsta, ka loka šaušanā nonācis nejauši. Reiz kādā sarīkojumā Cēsīs pamēģinājis šaut ar tradicionālo loku, un šī mednieku senā nodarbe iepatikusies. Uzzinājis, ka ar loka šaušanu Rīgā var nodarboties sporta klubā Amazone, pirms gada devies pie trenera Eduarda Lapsiņa. Uzreiz iepatikusies gan pati šaušana, gan klubā valdošā gaisotne. Vasarās, kad treniņi lielākoties notiek kluba bāzē Babītē, 20 km attālumu no mājām dažkārt veic ar velosipēdu.
Alekseja rīcībā ir labs inventārs, un puiša izaugsme ir acīm redzama. Šobrīd jau viņš ir trīspadsmitais pieaugušo konkurencē, taču puisi tas neapmierina un sapnis ir par pirmo desmitu, trijnieku…
Alekseju loka šaušanā saista koncentrēšanās māka, nomierinošais rituāls, kad atvelc bultu un mērķē, mirklis, kad tā izlido un tu domās viņu pavadi.
Meitenēm pirmo vietu tikpat pārliecinoši izcīnīja Ventspils 2. vidusskolas skolniece Anastasija Avsjuka. Tas nav brīnums, jo loka šaušanas klubā Odisejs viņas tēvs Viktors Avsjuks ir treneris, ar loku šauj arī māte.
Juris BĒRZIŅŠ-SOMS

LOKA ŠAUŠANA
Jaunieši. 1. Aleksejs Spuris (Rīga), 2. Mārtiņš Kazainis (Ķekavas novads), 3. Mārtiņš Fadejevs (Ogres novads).
Jaunietes. Anastasija Avsjuka (Ventspils), Ilze Dukovska (Tukuma novads).