Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pie Liepājas robežas būs orķestris!

Lielupes tenisa kortos inteliģentā gaisotnē sacensības risinājās vecuma grupā U-16. It kā bez lielas intrigas, bet tikai līdz fināliem, kad viss apgriezās kājām gaisā… Lielāko pārsteigumu sarūpēja liepājniece Katrīna Laukšteina, kura, izsēta ar necilo 7. numuru, aizraujošā mačā par zeltu pieveica turnīra favorīti Diānu Baumgartneri no Rīgas.

PLUS MEDICĪNA

Olimpiādes izšķirošā diena sākās ar puišu vienspēļu čempiona noskaidrošanu. Dzestrajā svētdienas rītā raketes krustoja ar pirmajiem diviem numuriem izliktie Mikus Losbergs (Mārupe) un Ņikita Ribakovs (Rīga). Par neapšaubāmu līderi uzskatītais Losbergs spēli iesāka pārliecinoši, taču vienā no pirmajām izspēlēm pēc akrobātiska lēciena pagrieza potīti. Spītējot sāpēm, Losbergs cīņu turpināja, spēles gaitā viņam palīdzību vairākas reizes sniedza mediķi. Savukārt Ribakovs, sajutis iespēju pacīnīties par zeltu, ņēma iniciatīvu savās rokās, pirmā seta galotnē Miku salauza un beigās izcīnīja pirmo vietu ar 7:6 (6), 6:3.
„Vispirms tā ir uzvara man pašam priekš sevis,” Ņikita uzliek roku uz krūtīm un turpina, „jo es ļoti bieži spēlēju ar Losbergu un zaudēju viņam. Viņš ir labāks reitingā un Eiropā arī. Tā man ir liela uzvara un manam trenerim arī!” Ribakovs slavē tēva ieguldījumu, kurš kortos strādā ar dēlu vienatnē. Vaicāts par spēles gaitu, Ribakovs izsakās skeptiskā tonī: „Vienmēr, kad uzvaru Losbergu, viņam kaut kas atgadās ar kāju — jau trešo reizi pēc kārtas. Kā zaudēja geimu, tā ņēma medicīnisko pārtraukumu. Tas jau ir raksturs.” Bronzas godalga pelnīti tika ar trešo numuru izsētajam rīdziniekam Kirilam Kuzņecovam.

RĀMA KĀ UPE

Meiteņu fināls izvērtās necerēti spraigs un emocionāls. Pirmajā setā Katrīna Laukšteina bez variantiem paspēlēja ar 1. numuru izliktajai Diānai Baumgartnerei, bet otrajā — Diāna zaudēja ne tikai savaldību, bet arī spēles pavedienu. 14 gadus vecā Baumgartnere katarsē centās sevi strostēt ar visdažādākajiem saukļiem un ne reizi vien trieca raketi pret zemi, bet Laukšteina rāma kā upe plūda pretim titulam.
Pirms izšķirošā seta uz tablo 3:6, 6:1 un psiholoģiskais pārsvars liepājnieces pusē. „Ja Katrīna tagad uzvarēs pirmo geimu, uzvara ir rokā,” ausī man čukst Liepājas tenisa sporta skolas direktors Imants Andersons. Viņa teiktais piepildās, un mača galotnē pie bieži vien mānīgā pārsvara 5:2 viņš uzslejas kājās un svinīgi iedvesmojoši nobļaujas: „Pie Liepājas robežas būs orķestris!”
Ne bez sviedriem, tomēr panākumu izdodas nosargāt. „Lieliski! Tiešām foršas sajūtas,” komentāru sniedz turnīra veiksminiece Katrīna. „Es negaidīju, ka tik labi nostartēšu olimpiādē. Šodien uz laukuma izgāju drūmā omā, jutos sašļukusi —sākumā spēle galīgi nevedās, bet otrajā setā kaut kā pamodos.” Pretinieces Diānas sniegumu viņa vērtēt izvairās, taču šajā brīdī sarunā iejaucas Andersona kungs: „Pārliecība iegāza,” pa zilbēm novelk direktors.
Dubultspēļu finālos gan Losbergam, gan Baumgartnerei izdevās revanšēties saviem lielākajiem vienspēles pāridarītājiem un arīdzan kļūt par čempioniem. Vienīgi žēl, ka labākie tenisisti olimpiādē nevarēja piedalīties, jo tajā laikā aizstāvēja Latvijas krāsas Eiropas jaunatnes tenisa komandu čempionātā.
Kristaps ZAĻKALNS

TENISS
Vienspēle
Zēni. 1. Ņikita Ribakovs (Rīga), 2. Mikus Losbergs (Mārupe), 3. Kirils Kuzņecovs (Rīga). Meitenes. 1. Katrīna Laukšteina (Liepāja). 2. Diāna Baumgartnere (Rīga), 3. Viktorija Demčenkova (Rīga).
Dubultspēle
Zēni. 1. Mikus Losbergs/Gustavs Gulbis (Rīga/Jūrmala), 2. Ņikita Ribakovs/Kirils Kuzņecovs (Rīga), 3. Kirils Nedovs/Reinis Ančāns (Jūrmala). Meitenes. 1. Diāna Baumgartnere/Viktorija Demčenkova (Rīga), 2. Katrīna Laukšteina/Agate Gurecka (Liepāja), 3. Annija Veinšteina/Rebeka Erdmane (Garkalnes novads/Jūrmala).