Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Tonis lodei

Astoņi medaļu komplekti olimpiskajās disciplīnās — četri ar pneimatisko šauteni un pistoli, tikpat ar ar mazkalibra ieročiem, jaunieši no vienpadsmit novadiem un tikai vienam izdodas kļūt par divkārtēju čempionu. Šaušanā valda konkurence, kas paplašinās. Medaļas izcīņa sešu novadu pārstāvji, visvairāk — pa trim zeltiem un sudrabiem, kā arī vienu bronzu Tukuma šautuvē izcīna aizputnieki.

“Pēc iepriekšējās olimpiādes mūsu rindas papildinājuši Ventspils, Gulbenes un Viļakas sportisti,” priecājas Latvijas Šaušanas federācijas ģenerālsekretārs Valērijs Vaskis. “Uz starta līnijas stāv Madona un Aizkraukle, kur arī iekārtotas jaunas šautuves. Lai piedalītos olimpiādē iepriekš jāizpilda vismaz 2. sporta klases prasības. Nākamreiz mūsu būs vēl vairāk!”
Par olimpiādes pistoļvīru var kronēt Kristapu Smilgu, kurš nav pārspējams, vienalga — rokā mazkalibra vai pneimatiskā pistole. “Daudz trenējos, tas arī viss,” panākumus izskaidro Ernesta Birznieka Upīša Tukuma 1. pamatskolas 9. klases skolnieks, kurš ar šaušanu nodarbojas jau sešus gadus. Mazliet padomājis divkārtējais čempions savu recepti papildina: “Un vienmēr gribu būt pirmais.” Kādreizējo florbolistu un futbolistu šaušanai par visiem simts procentiem pievērsis treneris Zigfrīds Markainis. Starp citu, šāvējiem notiek arī nopietni fiziskās sagatavotības treniņi — pamēģiniet izstieptā rokā noturēt pistoli stundu no vietas! Psiholoģiski Kristapam grūtākais esot pirmais šāviens, kam jāuzdod tonis.
Dace Petrovska pirmo olimpiādes zeltu izcīnīja pirms diviem gadiem Valkā. Tagad viņa jau ir Aizputes vidusskolas pēdējās klases skolniece. Šautuvē jau deviņus gadus Daci skolo Ilze Frīdenberga un Jānis Oskars Šalms. Dace ir šautenes speciāliste. Ar mazkalibreni standarta vingrinājumā (pa 20 šāvieniem guļus, no ceļa un stāvus) Dace uzvarēja ar pārliecinošu pārsvaru. Uzvara no viņas tika gaidīta arī ar pneimatisko šauteni vingrinājumā PŠ-40. Tomēr otrajā un trešajā sērijā Dace mazliet pazaudēja koncentrēšanās asumu un zeltu ar divu punktu deficītu atdeva dobelniecei Sintijai Strautmanei. Starp citu, abas sportistes sasniedza sporta meistara rezultātu (olimpiādē viskvalitatīvākais sniegums). “Bet tā jau ir šaušanas burvība,” pēc mazliet negaidītā zaudējuma nopūšas Dace un kopā ar savu medaļām bagāto komandu brauc uz Aizputi gatavoties nākamajām sacensībām.
Dainis CAUNE

ŠAUŠANA
Jaunietes. MŠ-3×20. 1. Dace Petrovska (Aizputes novads) 556, 2. Karīna Krilova (Krāslavas novads) 541, 3. Sintija Strautmane (Dobeles novads) 530. MP-30+30. 1. Anete Vagale (Daugavpils) 538, 2. Alma Lūkina (Rīga) 525, 3. Baiba Lāce (Rīga) 518. PŠ-40. 1. Sintija Strautmane (Dobeles novads) 389, 2. Dace Petrovska (Aizputes novads) 387, 3. Viktorija Andžāne (Rīga) 386. PP-40. 1. Aļina Lekavičute (Rīga) 353, 2. Baiba Lāce (Rīga) 353, 3. Katrīna Dališevska (Daugavpils) 352.
Jaunieši. MŠ-60. 1. Rihards Frīdenbergs (Aizputes novads) 578, 2. Matīss Ļaudams (Aizputes novads) 573, 3. Rihards Priedols (Aizputes novads) 573. MP-60. Kristaps Smilga (Tukuma novads) 518, 2. Vadims Anetjko (Daugavpils) 508, 3. Lauris Strautmanis (Tukuma novads) 496. PŠ-40. Rihards Priedols (Aizputes novads) 376, 2. Matīss Ļaudams (Aizputes novads) 367, 3. Viktors Hišovs (Dobeles novads) 359. PP-40. 1. Kristaps Smilga (Tukuma novads) 377, 2. Lauris Strautmanis (Tukuma novads) 374, 3. Gvido Cvetkovs (Dobeles novads) 362.