Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Zelta pāris

Badmintona turnīrā dominēja Siguldas, Valmieras, Talsu un Rīgas badmintonisti. Bet vislielākos aplausus būtu pelnījuši siguldieši Liāna Lencēviča un Alens Zandovskis, kuri izcīnīja medaļas vienspēlēs, dubultspēlēs un pilnai laimei kopā triumfēja jauktajā dubultspēlē.

Siguldas Valsts ģimnāzijas audzēkne Liāna ir 18 gadus veca un badmintonā trenējas lielāko daļu dzīves. Savukārt viņas pārinieks Alens ir trīs gadus jaunāks un badmintonu spēlē sešus gadus, izglītību apgūstot Siguldas pilsētas vidusskolā. Kopā viņi veido nevainojamu tandēmu, jo olimpiādē uzvarēja visos setos. “Zelts nāca grūti, jo zālē ir ļoti karsti un šodien bija vairāk spēļu nekā vakar. Esmu uz robežas starp kritienu un noturēšanos kājās,” uzreiz pēc finālspēles aizelsusies smaidīgi atzina Liāna, pār kuras vaigiem sviedri burtiski tecēja. “Visu uzvarējām!” uz pozitīvas nots viņa turpināja.

Alens piezemētākā balsī ir gatavs pastāstīt par panākumu recepti: “Mums bija gan daudz labāka aizsardzība, gan uzbrukums. Mēs saspēlējāmies labāk.” Liāna iestarpina: “Mēs spējām viņus taktiski nosist zemē un noturējām lēzenu spēli.” Svarīgi ir uzvarēt divos setos, lai varētu veiksmīgi novest turnīru līdz galam, — atzīst jaunieši.

Vai abi ir dubultspēļu speciālisti? “Varētu teikt, ka jā,” atbildēja Alens. Savukārt Liāna atplaukst vēl vairāk: “Es dievinu spēlēt jauktās dubultspēles un dubultspēli!” Jāpiebilst, arī klasiskajā dubultspēlē abiem zelts, vienspēlēs Liāna ieguva sudrabu, bet Alens izcīnīja bronzu.

 

BADMINTONS

Vīriešu vienspēles

1. Mārtiņš Daniels Ķirkums (Rīga)

2. Kristaps Vārna (Talsi)

3. Alens Zandovskis (Sigulda)

Meiteņu vienspēles

1. Una Berga (Valmiera)

2. Liāna Lencēviča (Sigulda)

3. Arta Priedniece (Sigulda)

Vīriešu dubultspēles

1. Gints Bērziņš un Alens Zandovskis (Sigulda)

2. Gustavs Ankravs un Edgars Vaivads (Valmiera)

3. Mārtiņš Daniels Ķirkums un Roberts Renārs Miščenko (Rīga)

Sieviešu dubultspēles

1. Liāna Lencēviča un Arta Priedniece (Sigulda)

2. Diāna Baltiņa un Una Berga (Valmiera)

3. Amanda Sofija Grosberga un Annija Rulle-Titava (Sigulda)

Jauktās dubultspēles

1. Alens Zandovskis un Liāna Lencēviča (Sigulda)

2. Jēkabs Blumbergs un Diāna Stognija (Rīga)

3. Kristaps Vārna un Ieva Abigaila Valgelina (Talsi)

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns