Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Jūrmalnieku zelts Gaujas smiltīs

Jūrmalas pludmales volejbola jaunie talanti Tīna Graudiņa/Katrina Jekaterina Moskaļenko un Mihails Samoilovs/Rinalds Belerts Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensībās pierādīja, ka citas smiltis nevar būt par šķērsli panākumu gūšanai. Gaujas krastā jūrmalnieki izcīnīja abus zelta medaļu komplektus, visas sudraba godalgas aizceļoja uz Kuldīgas novadu, bet uz bronzas pakāpiena kāpa Daugavpils jaunietes un Cēsu novada jaunieši.

LJO turnīram tika izveidoti daudzi jauni dueti pēc ģeogrāfiskā principa, tādēļ arī Latvijas U-18 izlases spēcīgākais duets Mihails Samoilovs un Aleksandrs Nasonovs pārstāvēja katrs savu novadu. Pasaulslavenā Latvijas pludmales volejbolista Aleksandra Samoilova jaunākais brālis Mihails duetā ar citu jūrmalnieku Rinaldu Belertu 22 pāru konkurencē izcīnīja zelta medaļas, bet Nasonovam, kopā ar Vadimu Jančevski pārstāvot Daugavpils komandu, nācās samierināties ar ceturto vietu.

„Smagākā cīņa bija pusfinālā pret Atvaru Ozoliņu un Rihardu Lazdiņu. Finālā izcīnīt uzvaru jau bija daudz vieglāk,” atklāj Mihails Samoilovs, kura pārstāvētais duets pusfinālā cēsniekus uzveica tikai ar 17:15 un 15:13. „Kopā ar Rinaldu Belertu pārstāvēju Jūrmalas krāsas, bet šīs vasaras svarīgākajā turnīrā — Eiropas U-18 čempionātā — augustā Rīgā startēšu kopā ar daugavpilieti Aleksandru Nasonovu. No mums tiek gaidītas tikai zelta medaļas!”

Meiteņu konkurencē startēja 23 pāri. Favorītu statusā noteikti bija 2014. gada pasaules U-17 bronzas medaļas ieguvējas Tīnas Graudiņas duets. Pirms nepilna gada Meksikā Graudiņa šo panākumu izcīnīja pārī ar Lindu Elizabeti Grambergu, bet Valmieras Daliņa peldētavas laukumos Tīna startēja kopā ar citu jūrmalnieci — Katrinu Jekaterinu Moskaļenko. Jaunveidotais duets izcīnīja zelta medaļas, finālā pārliecinoši ar 15:11 un 15:7 pārspējot Paulu Nikolu Ņečiporuku/Aniju Jurdžu no Kuldīgas novada.

„Visgrūtāk bija uzvarēt pusfināla spēli pret Daugavpili, kurai turnīra trešajā kārtā bijām zaudējušas. Visām spēlētājām pēdas dega karstajās smiltīs, tādēļ uzvarēja fiziski izturīgākās spēlētājas. Kopā ar Katrinu Moskaļenko spēlējām pirmo reizi, apvienojot spēkus Jūrmalas goda pārstāvēšanai. Prieks, ka mums viss izdevās un finālā jau uzvarējām pārliecinoši,” saka Tīna Graudiņa. „Sezonas laikā man ir mainījušās pārinieces atkarībā no sacensībām. Spēlēju kopā ar Lindu Grambergu vai Inesi Jursoni.”

 

PLUDMALES VOLEJBOLS

LJO finālspēļu rezultāti

Jaunietes

Pusfināli. Kuldīgas novads — Saulkrastu novads 2:0 (15:10, 15;12), Daugavpils — Jūrmala 0:2 (4:15, 13:15). Par 3. vietu. Saulkrastu novads — Daugavpils 0:2 (13:15, 9:15). Par 1. vietu. Kuldīgas novads — Jūrmala 0:2 (11:15, 7:15).

Jaunieši

Pusfināli. Cēsu novads — Jūrmala 0:2 (15:17, 13:15), Daugavpils — Kuldīgas novads 1:2 (15:9, 8:15, 7:15). Par 3. vietu. Cēsu novads — Daugavpils 2:0 (15:6, 16:14). Par 1. vietu. Jūrmala — Kuldīgas novads 2:0 (15:11, 15:7).

LJO laureāti

Jaunietes

1. Tīna Graudiņa/Katrina Jekaterina Moskaļenko (Jūrmala), 2. Paula Nikola Ņečiporuka/Anija Jurdža (Kuldīgas novads), 3. Ieva Petrova/Inese Raciņa (Daugavpils), 4. Krista Elīza Sakne/Īvaise Zaķe (Saulkrastu novads), 5./6. Nelda Neilande/Laura Rubene (Smiltenes novads), Undīne Kreitūze/Elizabete Tekenberga (Limbažu novads).

Jaunieši

1. Mihails Samoilovs/Rinalds Belerts (Jūrmala), 2. Kristaps Šmits/Kristers Vēzis (Kuldīgas novads), 3. Rihards Lazdiņš/Atvars Ozoliņš (Cēsu novads), 4. Aleksandrs Nasonovs/Vadims Jančevskis (Daugavpils), 5./6. Tomass Ortmans/Kristians Ozoliņš (Rīga), Audris Arzovs/Niklāvs Vingris (Kokneses novads).