Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Olimpisko britu pārbaude

Ar šādu devīzi tiks aizvadīta ikgadējā Rīgas domes kausa izcīņa handbolā, kurā spēkus pirms 2012. gada olimpiskajām spēlēm Londonā mačos ar Baltijas izlasēm pārbaudīs arī Lielbritānijas valstsvienība.

Iespējams, handbola līdzjutēji pat nebūs pamanījuši, bet arī Lielbritānijas izlase tāpat kā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstsvienības cīnās par 2013. gada pasaules čempionāta pirmās kvalifikācijas kārtas pārvarēšanu. Viens no Rīgas domes kausa (RDK) izcīņas komandu mērķiem būs savu izlašu sagatavošana atlikušajiem priekšsacīkšu mačiem, treneri pārbaudīs arī valstsvienību tuvākās spēlētāju rezerves.

 

BEZ LĪDERIEM, AR JAUNĀM SEJĀM

Valda Labanovska trenētā Latvijas valstsvienība šim turnīram pieteikusi tikai trīs handbolistus, kas aizvadījuši vairāk par 20 spēlēm, — Helmutu Tihanovu, Jāni Pavloviču un Mārtiņu Lībergu. No pārējiem lielākā daļa nav aizvadījusi pat desmit mačus, bet divi handbolisti — Artis Laganovskis (Jūrmalas Sports) un Roberts Freibergs (RTU) — piedzīvos debiju. Ogres handbola skolas audzēknis Laganovskis ar 62 gūtajiem vārtiem ir ceturtais rezultatīvākais Latvijas čempionāta spēlētājs, savukārt Freibergs izlases sakarā ir pavisam jauns uzvārds.

Izlases kodola spējas mūsu treneru korpusam ir labi zināms, tāpēc šoreiz lietderīgāk ir ļaut mūsu līderiem atpūsties un dot iespēju labākajiem Latvijas čempionāta spēlētājiem, kuri izlasē nav spēlējuši vai reti tikuši laukumā. Smaga nasta līnijas pozīcijā būs jāiznes 21 gadu vecajiem Egilam Politeram un Robertam Freibergam, kuru kontā ir tikai viena oficiāla spēle Latvijas izlasē uz abiem. Turpināt sevi pierādīt izlasē varēs Vitālijs Borisenko (SKLatgols), kā arī Jānis Šteinbergs un Oskars Arājs (abi LSPA).

Kopumā Latvijas komandas sastāvā pieteikti tikai astoņi ārzemēs spēlējošie handbolisti. Viņu vidū ir arī mūsu garākais handbolists Dainis Krištopāns, kurš aizvada rezultatīvu sezonu Slovākijas čempionvienībā Tatran Prešov. Pēc ilgāka laika sevi vēlreiz mēģinās apliecināt Vācijas 3. līgas spēlētāji Jānis Grišanovs un Mārtiņš Lībergs.

Vārtsargu pozīcijā ierastais trijnieks — Helmuts Tihanovs, Raimonds Šteins un Edgars Kukša —, lai līdz galam saprastu mūsu mūru varējumu. Liels spēles laiks tiek prognozēts Šteinam, kurš iepriekšējos mačos laukumā ticis mazāk.

LIELBRITĀNIJA UN HANDBOLS!?

Ar līdzīgi veidotām komandām uz Latviju dosies arī lietuvieši un igauņi, taču briti uz Latviju vedīs savu spēcīgāko sastāvu. Viņu vidū ir tikai divi pašmāju spēlētāji, pārējie spēlē ārzemju klubos Norvēģijā, Zviedrijā, Vācija, Dānijā, Īslandē, Francijā un Šveicē.

Nebūs melots, ja teiks, ka daļa spēlētāju jēdzienu handbols pirmo reizi izdzirdēja tikai pirms dažiem gadiem.

Tiesa, Lielbritānija ir ieguldījusi milzīgus līdzekļus un pūles, lai olimpiskajās spēlēs briti zinātu, kas ir handbols, un viņu komanda nebūtu peramie zēni. Pirmajās divās 2013. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlēs briti tikās ar Latvijas līmeņa komandu — Izraēlas izlasi. Abos mačos Lielbritānija piedzīvoja zaudējumus (ne sagrāves) — 26:29 un 20:29, tāpēc jāsecina, ka Baltijas valstu handbolistiem mačos ar šo vienību noteikti neklāsies viegli.

Izaicinājumu britiem iemācīt spēlēt handbolu un cienīgi izskatīties olimpiskajās spēlēs pieņēma Serbijas handbola speciālists Dragans Djukičs, kurš iepriekš trenējis Jordānijas un Maķedonijas valstsvienības, kā arī bijis palīgs Šveices izlasē. Ar katru spēli un treniņu briti demonstrē arvien saturīgāku spēli, taču reāli salīdzināt, kā šī komanda izskatās uz Baltijas fona, varēs tikai klātienē Rīgā.

ATGŪT PIRMO VIETU

Šogad Rīgas domes kauss norisināsies jau 14. reizi. Pirms gada Latvijas izlase četru komandu konkurencē ierindojās pēdējā vietā (uzvarēja Lietuva), iepriekšējo reizi galvaspilsētas kauss Latvijā palika pirms pieciem gadiem.

2013. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru Latvijas izlase iesāka ar divām uzvarām pār Beļģijas izlasi. Nākamā gada janvārī latviešiem priekšā divas grūtas spēles ar spēcīgo Melnkalni. Lai turpinātu cīņu par iekļūšanu finālturnīrā, mūsējiem jāizcīna uzvaras, tāpēc uzvara Rīgas domes kausā dotu pozitīvu noskaņu nākamajām cīņām.

 

LATVIJAS IZLASE RDK 2011

Helmuts Tihanovs (LSPA), Artis Laganovskis (Jūrmalas Sports), Egils Politers (Dobeles Tenax), Dainis Krištopāns (Tatran Prešov, Slovākija), Jānis Pavlovičs (HSC Bad Neustadt, Vācija), Austris Tuminskis (SC Horta, Portugāle), Raimonds Šteins (HSC Coburg, Vācija), Oskars Arājs (LSPA), Edgars Kukša (VfL Fredenbeck, Vācija), Jānis Šteinbergs (LSPA), Mārtiņš Lībergs (HSG Varel, Vācija), Roberts Freibergs (RTU), Elvijs Borodovskis (Follo, Norvēģija), Jānis Grišanovs (TV Jahn Duderstadt, Vācija), Vitālijs Borisenko (SK Latgols).

Galvenais treneris:Valdis Labanovskis

 

RĪGAS DOMES KAUSS 2011

27. decembris

17.30  Lielbritānija — Lietuva

19.30  Latvija — Igaunija

28. decembris

17.30  Igaunija — Lielbritānija

19.30  Latvija — Lietuva

29. decembris

11.30  Lietuva — Igaunija

13.30  Latvija — Lielbritānija

Visas spēles notiks OSC Rīgā