Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Vai jauns impulss Latvijas handbolā?

Šosezon ar jaunām dvesmām, ambīcijām un svaigām galvām pie Latvijas čempionātu rīkošanas pieaugušajiem un jauniešiem ķērusies Latvijas Handbola federācijas (LHF) jaunizveidotā Handbola līgu administrācija (HLA). Piesaistot jaunus cilvēkus, LHF cer uzlabot sava sporta veida atpazīstamību valstī.

HLA ir Latvijas Handbola federācijas struktūrvienība, kas izveidota ar federācijas biedru sapulces lēmumu, un tai ir dots viens uzdevums — organizēt Latvijas čempionātus un citus handbola turnīrus. Tās mērķis — pārstrukturēt federācijas iekšējo darbību un vienlaikus dot jaunu impulsu sacensību organizēšanas procesā.

ČETRAS GALVAS

Ikdienas HLA darbību nodrošina četru cilvēku birojs: Edgars Vadzītis, Rihards Emuliņš, Helmuts Tihanovs un Renārs Līcis. „Visi iepriekš vai joprojām esam saistīti ar handbolu, taču līdz šim nebijām tiešā veidā piedalījušies čempionāta organizēšanā,” stāsta HLA biroja vadītājs Edgars Vadzītis. „Tas noteikti arī ir viens no iemesliem, kāpēc HLA esam uzaicināti tieši mēs — lai piesaistītu darbā svaigas galvas un, iespējams, dotu kādu pozitīvu pienesumu Latvijas handbolam.”

Visas HLA darbojošās personas tajā strādā brīvprātīgi, paralēli pamatdarbam, veltot vakarus, naktis, kā arī brīvdienas. Biroja darba augļus apstiprina pārstāvju sapulce, kurā darbojas visu Latvijas handbola reģionu pārstāvji.

LAI CITI DZIRD!

Mūsu galvenais uzdevums šajā sezonā ir palīdzēt komandām apzināties, ka tikai no viņu pašu aktivitātes un ieinteresētības ir atkarīgs tas, cik pazīstams un kvalitatīvs ir un būs mūsu sporta veids,” turpina Vadzītis. “Citiem vārdiem sakot — par mums dzirdēs un runās tikai tad, ja mēs paši sniegsim informāciju.”

Nupat arī veikta Latvijas Handbola federācijas mājas lapas handball.lv pārveide, kas ļaus klubiem ērtāk nodrošināt informācijas apriti. Šajā sezonā HLA klubiem noteikusi pienākumu katrā mājas spēlē nodrošināt spēles teksta tiešraidi, lai jebkurš interesents LHF mājas lapā varētu reālajā laikā sekot mača norisei.

Vadzītis arī atzīmē veiksmīgo sadarbību ar portālu sportacentrs.com, kurš nodrošināja Rīgas atklātā čempionāta finālspēles videotranslāciju internetā. Esam ieplānojuši šo sadarbību turpināt, pārraidot daļu Latvijas čempionāta spēļu,” noslēdz bijušais handbolists.

15 KOMANDAS

Vīriešu Virslīgā šogad startēs deviņas komandas, savukārt dāmām — sešas. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, vīriešu komandu skaits sarucis par vienu (Stopiņi spēlēs 1. līgā), savukārt sieviešu — palicis nemainīgs.

Izspēles kārtība sevi pierādīja jau pagājušajā sezonā aizraujošajā SK LatgolsDobeles Tenax vīru čempionāta piecu maču finālsērijā, tāpēc šosezon nolikumā mainītas tikai dažas nianses. Vīriešu pirmajā posmā komandas aizvadīs viena apļa turnīru, pēc kura tās tiks sadalītas divās grupās. Pirmajā grupā spēlēs spēcīgākie četri klubi, bet otrajā — komandas, kuras ierindojušās no piektās līdz devītajai vietai. Abu grupu komandas otrā posma ietvaros aizvada vēl divus apļus (punkti tiek summēti kopā). Pirmā un otrā spēcīgākā vienība pēc otrā posma aizvadīšanas automātiski nodrošinās vietu pusfinālā, savukārt trešā un sestā vieta, ceturtā un piektā vieta, aizvadot divas spēles, noskaidro atlikušos pusfinālistus. Pusfinālos, mačā par 3. vietu cīņa ritēs līdz divām uzvarām, bet finālā — līdz trim.

Dāmām pirmajā posmā komandas aizvadīs trīs apļus, pēc kura spēcīgākās divas automātiski nodrošinās vietu pusfinālā. Trešo un sesto, ceturto un piekto vietu ieņēmušās vienības, aizvadot pa diviem mačiem, noskaidros pārējās pusfinālistes. Pusfinālā, mačā par 3. vietu un finālā cīņa ritēs līdz divām uzvaram.

MEDAĻAS JAU SADALĪTAS?

Kaut arī Latvijas Virslīgas čempionāts sākās pirms nedēļas, bet fināli notiks aprīlī un maijā, tomēr jau tagad zināms, ka medaļu pretendentu trijnieks — Latgols, Tenax un LSPA/NB—SAN — paliks nemainīgs.

Krietni pastiprinājusies Latvijas vicečempione Dobeles Tenax. Pārejot uz Vācijas 3. līgas klubu SV Beckdorf, klubu atstājis Artūrs Kuģis, taču sastāvu papildinājuši Ansis Bilkštis (no RTU) un Oskars Arājs (no LSPA), vārtsargi Ivars Lācis (atgriezies no Norvēģijas) un Madars Razma (no RTU). Atsākuši trenēties arī Gints Apals un Kaspars Straume, kā arī aizvien labāku sniegumu demonstrē jaunie handbolisti. Uz „papīra” dobelnieki, kas pirms nedēļas triumfēja Rīgas atklātajā čempionātā, ir vieni no galvenajiem pretendentiem cīņā par valsts zelta medaļām.

Pašreizējiem valsts čempioniem SK Latgols izdevies saglabāt visu sastāvu, turklāt komandā atgriezies tās audzēknis Austris Tuminskis. Starpsezonā 22 gadus vecajam spēlētājam, kurš iepriekšējos trīs gadus pavadīja Portugāles spēcīgākās līgas klubā SC Horta, neizdevās atrast jaunu klubu, tāpēc vismaz sezonu Tuminskis uzsāks savā dzimtajā pilsētā. Atgriešanās spēlē pirms nedēļas Ludzā pret Vaiņodi handbolists atzīmējās ar 11 precīziem metieniem.

Bez jau pieminētā Arāja LSPA/NB—SAN komandai šosezon nepalīdzēs arī Edgars Vadzītis, savainoti joprojām ir Artis Kurmēns un Lauris Rūtiņš, tomēr klubs ieguvis jaunu treneri — pieredzējušo ludzānieti Antonu Gendeli — un pastiprinājumu kreiļiem — Arti Laganovski (no Jūrmalas Sports). Ierastajā sezonas atklāšanas turnīrā Rīgas atklātajā čempionātā augstskolas handbolisti divreiz zaudēja vieniem no sīvākajiem konkurentiem Dobeles Tenax (24:32, 28:33), kas arī atspoguļo trūkstošo spēlētāju lomu komandā.

Septembra vidū Dobeles Tenax un LSPA/NB—SAN uzsāka dalību Baltijas handbola līgā, kurā šogad startē astoņas komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Baltkrievijas. Arī šobrīd ar spēcīgākajām kaimiņkomandām mūsējiem sacensties ir pagrūti — trīs kārtās šobrīd piedzīvoti tikai zaudējumi.

AR LEĢIONĀRIEM

Pārējām komandām ielauzties Latvijas čempionāta medaļu trijniekā būs pagrūti. Jūrmalas Sports bez Laganovska atstājuši arī Kristaps Ence un Rolands Ivanovs (abi karjeru turpina Vācijā), būtiski apgrūtinot cīņu par Latvijas čempionāta medaļām. Spēcīgāka būs ASK/LU komanda (pērn 5. vieta), ar kuru joprojām cītīgi strādā treneris Gatis Ciematnieks. Papildinājumu no Portugāles ieguvusi HK Vaiņode, kuras sastāvu pastiprinājis Liepājas Universitātes students 22 gadus vecais Kamposs Fransišku. Turklāt vaiņodnieki sev uzstādījuši arī kaujiniecisku mērķi — pēc pirmā posma iekļūt labāko četriniekā.

Pie ogrēniešu reanimācijas šogad ķēries bijušais LSPA treneris Andris Molotanovs — pagājušās sezonas tikai devītā spēcīgākā valsts komanda jau Rīgas čempionātā septembrī paspēja izcīnīt uzvaru pār novājinātajiem jūrmalniekiem. Tāpat klubiem būs jārēķinās ar RTU, kas galvaspilsētas turnīrā finišēja trešie, un pieredzējušo RVR.

Dāmu sacensībās arī šogad galvenās pretendentes uz medaļām būs Stopiņu NHK, LSPA un SK Latgols. Ar katru gadu spēcīgākas un pieredzes bagātākas kļūst Dobeles SS handbolistes, pārsteigumus varam gaidīt no Skrīveru un Salaspils klubiem.

Krietnu pastiprinājumu ieguvušas LSPA meitenes, kurām pievienojušās Rīgas Stradiņu universitātē medicīnu studējošās vācietes Annalēna Borhaimera un Žoelle Gīzelere, kā arī divas skolnieces Marī Andlauere un Henrike Vakere, kuras gadu izvēlējušās mācīties Ādažu un Rīgas skolās. Meitenes ir labā fiziskā formā, ar citu izpratni par handbolu, kas var palīdzēt augstskolas komandai, iespējams, izcīnīt arī čempiontitulu.

 

LATVIJAS VIRSLĪGAS ČEMPIONĀTS VĪRIEŠIEM

SK Latgols, Dobeles Tenax, LSPA/NB—SAN, Jūrmalas Sports, ASK/LU, HK Vaiņode, RTU, RVR, HK Ogre

Latvijas 1. līgas čempionāts vīriešiem

Stopiņi, Skrīveri, MSĢ/LAT—96, Dobeles SS, RTU—S, Jēkabpils SS/SC, SK Latgolsjuniori

Latvijas Virslīgas čempionāts sievietēm

Stopiņu NHK, LSPA, SK Latgols, Dobeles SS, Skrīveri, Salaspils HK

LHF Handbola līgu administrācija

Edgars Vadzītis — biroja vadītājs

Rihards Emuliņš — mārketinga direktors

Helmuts Tihanovs — sacensību direktors

Renārs Līcis — izpilddirektors