Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Latvijas Olimpiskās komitejas rezolūcija Saeimai un valdībai par sporta nozares situāciju Latvijā

 

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesijas laikā 2013. gada 15. martā tika papildināta un pieņemta rezolūcija valdībai un Saeimai, kurā izskaidrota sporta nozares situācija Latvijā, kā arī minēti vairāki problemātiski un sasāpējuši sporta jomas jautājumi, kuru risināšanu nedrīkst atlikt uz vēlāku laiku.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis ir ierosinājis Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim nākamajā Nacionālās sporta padomes sēdes darba kārtībā iekļaut divus būtiskākos problēmjautājumus — sporta pedagogu darba samaksas paaugstināšana un programmas Augstas klases sasniegumu sports finansējuma palielināšana. „2014. un 2015. ­­gada valsts budžetos programmai Sports šajās divās sadaļās nav paredzēts finansējumu palielināt, tāpēc ir svarīgi pirms budžeta pieņemšanas atbildīgās amatpersonas pārliecināt, ka finansējums sporta skolotājiem un treneriem, kā arī sportistiem ir jāpalielina.”

Ņemotvērāsportaunveselīgadzīvesveidanozīmisabiedrībasattīstībā,novērtējotsportiskosasniegumulomutautaspašapziņasunsaliedētībasstiprināšanā,ievērojotLatvijassportalikumdošanasprincipus,kāarīapzinotiesnepieciešamībunodrošinātsportadarbanepārtrauktībuunpēctecībumūsdienuapstākļiematbilstošāssportabāzēsdzīvesvietutuvumāvisosLatvijasreģionosnojaunatnessportalīdzpataugstusasniegumusportam, LOK Ģenerālās asamblejas dalībnieki uzskata, ka turpmāk sportam ir jākļūst par vienu no galvenajām valsts prioritātēm.

Atzīstot, ka nepieciešama sporta pārvaldības reforma, būtiski mainot valsts attieksmi pret sportu un paaugstinot tā lomu valsts pārvaldes hierarhijā,LOKaicinavaldībuunSaeimu:

1. JAUNATNESSPORTĀUNSPORTASKOLĀS/KLUBOS

  • Valstsbudžetāpalielināt(atjaunot pilna apjoma) finansējumutrenerualgāmpašvaldībudibinātāsunprivātāssportaizglītībasiestādēs(sportaskolas,sportaklubiu.tml.),nosakotsamaksuparvienuslodzinemazākkāčetrasvalstīnoteiktāsminimālāsmēnešalgas.

2. AUGSTU SASNIEGUMU SPORTĀ

  • NodrošinātpastāvīguunkonkurētspējīgufinansējumuLatvijaslabākajiemsportistiem,nacionālo izlašu sportistiemuntreneriem,gatavojotiesunpiedalotiesEiropasunpasaulesčempionātos unolimpiskajāsspēlēs:Soči— 2014unRio — 2016,kāarīPasaulesJaunatnesvasaras un ziemas olimpiskajāsspēlēsNaņdzina(Ķīna)— 2014unLillehammere— 2016.
  • NodrošinātsportamedicīnasunzinātneslaboratorijuattīstībulabākoLatvijassportistuatbalstam(LatvijasOlimpiskāvienībaunLatvijas nacionālais valstssportacentrsMežaparks).

3. SPORTAFINANSĒŠANĀ

  • NodrošinātvalstsuzņēmumuilgtermiņaatbalstaiespējasLatvijasolimpiskajaikomandai,Latvijasnacionāloizlašusportistiem unlabākajāmsportaspēļuklubukomandām,kaspārstāv valstistarptautiskajosturnīros;saglabātesošāsuzņēmumaienākumanodokļuatlaidessabiedriskālabumaorganizācijuziedotājiem.
  • Valsts budžeta apakšprogrammu Dotācija Latvijas Olimpiskajai komitejai valsts galvoto aizdevumu atmaksai pārveidot par atsevišķu (jaunu) IZM valsts budžeta programmu, sākot no 2014. gada 1. janvāra.
  • Pilnveidot sabiedriskā labuma organizāciju likumdošanu, paredzot neieskaitīt administratīvajos izdevumos no sponsoru ziedojumiem treneru atalgošanai izmantotos līdzekļus.
  • Pieņemtgrozījumus likumos,kasatļautu legāloazartspēļu,loteriju un totalizatorusociāliatbildīgureklāmu pieaugušosportapasākumosLatvijā(LatvijairvienanotrimEiropasvalstīm,kurtasaizliegts).
  • Sadarbībā ar Latvijas Loto organizēt loteriju papildu līdzekļu piesaistīšanu sportam.
  • Īstenot ES valstīs atzīto praksi, novirzot sportam un kultūrai konkrētu finansējuma daļu no akcīzes nodokļa tabakai un alkoholam(Igaunija), kā arī no Azartspēļu un loteriju nodokļiem un nodevām (Lietuva, Itālija u.c.).
  • Neierobežotalusreklāmupieaugušosacensību sportapārraidēs televīzijā (VMvirzapriekšlikumusaizliegtarīalusreklāmuTVno6.00rītālīdz22.00vakarā).

4. IZVEIDOT VALSTS NOZĪMES PĒTNIECĪBAS CENTRU SPORTA ZINĀTNĒ

Rezolūcija nosūtīta Ministru prezidentam un Latvijas Nacionālās sporta padomes priekšsēdētājam Valdim Dombrovskim, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai, Izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājam Ivanam Klementjevam.