Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LOK aicina Izglītības un zinātnes ministriju ievērot labas pārvaldības principus

 

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas kārtējā sēdē tika atklātas būtiskas nepilnības un daudzas neprecizitātes divos valsts sporta attīstībai nozīmīgos Izglītības un zinātnes ministrijas (IzM) sagatavotos dokumentos  —  Sporta politikas pamatnostādnes 2013. — 2020. gadam”  un Valsts un pašvaldību nozīmes sporta infrastruktūras attīstības koncepcija.”

 

Lai arī šie dokumenti jau izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē, pretēji labas pārvaldības principiem un Nacionālās Sporta padomes (NSP) ierosinājumam nav sasaukta šo projektu saskaņošanas sanāksme ar IzM sociālajiem partneriem — Latvijas vadošajām sporta organizācijām — LOK, Latvijas Sporta federāciju padomi (LSFP), Latvijas Paralimpisko komiteju (LPK), Latvijas Komandu sporta spēļu asociāciju (LKSSA), Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomi (LSIIDP), kā arī Latvijas Pašvaldību savienību (LPS), kas Koncepcijas projektu noraidījusi pēc būtības.

„Esmu kategoriski pret šauru interešu virzīšanu dokumentos, kas ietekmēs visas Latvijas sporta nozares attīstību turpmākajos sešpadsmit gados,” uzsver LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. „Mēs uzstājīgi un atkārtoti  IzM piedāvājam kompetentu un pieredzējušu speciālistu palīdzību šo projektu sagatavošanā, bet netiekam uzklausīti. Ne tikai LOK, bet arī pārējās četras lielākās un nozīmīgākās sabiedriskās organizācijas, kas  pārstāv visas Latvijas sporta sabiedrības intereses un ir ieinteresētas kvalitatīvu ilgtermiņa plānošanas dokumentu izstrādē. Mūsu piedāvājums IzM joprojām ir spēkā.”

„Šajos projektos nav noteikti prioritāri veicamie uzdevumi, to izvērtēšanas kārtība un kritēriji,” norāda LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. „Tāpat nav norādīti finanšu resursi ne 2014. gadam, ne tālākam periodam.”

Pārsteidzoši, ka IzM projektos ietverti atsevišķi risinājumi, atsaucoties uz vēl līdz galam neizstrādātiem un valdībā nepieņemtiem citiem dokumentiem.

LOK Izpildkomiteja ierosināja vairākus būtiskus papildinājumus un labojumus Pamatnostādņu un Koncepcijas projektos, kā arī nolēma sagatavot vēstuli Izglītības un zinātnes ministram un Nacionālās Sporta padomes priekšsēdētājam, Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim ar ierosinājumu izveidot darba grupu Pamatnostādņu un Koncepcijas projektu saskaņošanai, paredzot tajā LOK, LSFP, LKSSA, LSIIDP, LPK un LPS pārstāvju līdzdalību.