Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Olimpiskais centrs arī Gulbenē

Gulbene ir vienpadsmitais lielākais novads valstī (24 379 iedzīvotāji), bet olimpiskajās spēlēs, kurās šajos laikos piedalījušies seši gulbenieši, medaļu (sudraba) izcīnījis tikai viens — no basketbola nākušais bobslejists Daumants Dreiškens. Tās puses ļaudīm tas šķiet par maz. Lai situāciju uzlabotu, novada dome izveidojusi nodibinājumu Gulbenes Olimpiskais centrs.

„Mūsu mērķis ir nevis būvēt, bet strādāt ar jauniešiem,” uzsver novada sporta darba organizators, pazīstamais biatlona treneris Māris Čakars. „Olimpiskā centra pamats ir novada sporta skola, kurā pieejams basketbols, volejbols, orientēšanās sports, distanču slēpošana, futbols un vieglatlētika.” Gulbenieši jau tagad piedāvā sporta internātu ar 32 vietām, kuru iespējams paplašināt, viņi lepojas ar atjaunoto basketbola komandu Gulbenes Buki/BJSS, kuras nosaukuma otrā daļa ir ļoti zīmīga.

Olimpiskajā centrā sevišķa uzmanība tiks veltīta vieglatlētikai, distanču slēpošanai un biatlonam, basketbolam, volejbolam un cīņas sportam. Neiztiks arī bez celtniecības. Grandiozākā iecere ir peldbaseina būve, daudz vienkāršāk realizējama būs rollertrases izveide biatlonistiem un distanču slēpotājiem, kā arī stadiona pilnveidošana.