Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Restarts un starts

No pašas augstākās virsotnes nav iespējams spert soli uz nākamo tikpat augsto, kas patiesībā ir vēl daudz augstāka. Lai to sasniegtu, vispirms ir jānolaižas lejā, viss jāsāk no apakšas. To mēs šosezon arī darījām, sākot jau ar treniņprocesu. Jaunais kāpiens izdevās gandrīz par simt procentiem. Ja Štromberga divritenim nebūtu sprāgusi riepa, pirmo reizi pasaules čempionāta finālā brauktu divi latvieši. Brauca viens — Edžus Treimanis —, kas izcīnīja ceturto vietu. Zīmīgi, ka punktu vākšana nāciju olimpiskajai kvalifikācijai sākās 31. maijā, un šajā dienā mūsējie uzvarēja gan Eiropā (Treimanis), gan Amerikā (Štrombergs), gan junioru konkurencē (Krīgers). Tā mēs sākām, un ilgu laiku Latvija valstu vērtējumā bija līdere,” saka Latvijas izlases galvenais treneris Ivo Lakučs, kurš tradicionāli veido mūsu BMX gada rangu. Šogad Māris Štrombergs BMX pasaulē kļuvis par vienīgo, kam pieder itin viss — beidzot arī prestižais ASV čempiona tituls, pirms kura viņš ieguva arī Eiropas zeltu. Mūsu kontinenta meistarsacīkstēs sestais finišēja Edžus Treimanis, kam pasaules čempionātā ceturtā vieta, bet par junioru vicečempionu kļuva Kristens Krīgers.

 

1. Māris Štrombergs 350 p.

2013. gadā — 2. vieta

Pēc skarba pārdomu perioda, sistēmas restartēšanas un jaunas baltas lappuses aizpildīšanas mēs atkal ieraudzījām īsto Māri Štrombergu — motivētu, mirdzošu, ar pārliecību iet līdz galam. Divi no trijiem mērķiem tika sasniegti, turklāt vienu nekad vēl nebija izdevies izbaudīt — uzvaru Amerikas čempionātā! Tā bija ilgi gaidīta, likās jau, ka neiespējama, bet nepārprotami — gada augstākās latiņas vērta! Mums ir visu laiku titulētākais BMX sportists pasaulē. Greatest Of All Time — tas ļoti labi skan un piestāv — īpaši letiņam! Protams, ar šo nekas nebeidzas, tikai sākas. Tagad Māris par nākotni zina tikpat daudz, cik 2007. gadā!

 

2. Edžus Treimanis 290 p.

2013. gadā — 1. vieta

Līdz šim labākā sezona, kaut arī ne vienmēr un visur gājis, kā plānots un gribēts. Bet, kā pats teica, nevar būt apbēdināts ar 4. vietu pasaulē. Trešais latvietis, kas spējis iekļūt pasaules labāko astotniekā (pirmais 2001. gadā bija Ivo Lakučs — red.). Veikli izrēķinājās satelītmačā ar pašu Štrombergu Latvijas čempionāta ietvaros, pierādījis, ka ir viens no šā sporta veida tehniskākajiem meistariem, izcīnot uzvaru braucienā uz laiku vienā no sarežģītākajām PK trasēm Berlīnē. Ar visu šo veikumu Latvijā otrais?! — mums ir spēcīga elite.

 

3. Kristens Krīgers 150 p.

2013. gadā — 5. vieta

Jaunais juniors šogad pārsteidza ne vienu reizi vien un turpina to arī šajā topā, pakāpjoties uz 3. vietu! Neviens tik jauns tik augstu pašmāju sabiedrībā nav spējis tikt. Pirmais nevalmierietis, kas izcīnījis medaļu Eiropā — sudrabs! Sudrabs arī Eiropas kausa izcīņas kopvērtējumā, tikai mazliet pietrūka līdz zeltam. Pasaules čempionātā ar savu cīņasgribu tika līdz finālam, diemžēl kritiens — un 8. vieta. Komandā un sabiedrībā tiek augstu novērtēts, jo izvirzīts Latvijas Gada balvai sportā 2014 nominācijā Par cīņas gribu. Pasaules kausa izcīņas elitē jau spējis divreiz iekļūt labāko divdesmitpiecniekā. Stabils trešais punktu devējs Latvijai olimpisko spēļu kvalifikācijā. Latvijas junioru čempions vairāk nekā pārliecinoši. Bet nākamais ir pirmais gads elitē, kur tā būs ikdiena — ar sakostiem zobiem plecu pie pleca cīnīties par saviem mērķiem. Un viņam tādi ir!

 

4. Rihards Veide 112 p.

2013. gadā — 3. vieta

It kā bija viss, bet pietrūka paša galvenā — rezultāta! Vispirms neveiksmes, pēc tam tehniskas ķibeles, tad pārliecības trūkums, kaut arī ikdienā viņa treniņu grupā ir mūsu sporta veida līderi… Eiropas kausa izcīņā maza atkāpe no pagājušā gada — 5. vieta, Latvijā elites čempionātā stabils trešais. Uzcītīgs, ar lielu atbildības izjūtu, viens no retajiem, kas spēj apvienot studijas ar sportu, tās veiksmīgi beidzot un tagad atverot vārtus viena mērķa labad — Riodežaneiro nav aiz kalniem! Laiks rādīs, un mēs viņam iespēju dosim!

 

5. Kristaps Vinters 20 p.

2013. gadā — desmitniekā neiekļuva

Izpelnījies augstāko vietu uzreiz pēc TOP 4 lielā atrāviena, jo meklējis un mēģinājis iet citu ceļu uz sporta un dzīves virsotnēm. Saņēmis stipendiju mācībām ASV, cenšoties apvienot sportošanu un skološanos. Sākums bija cerīgs, bet citi šķēršļi pārvilka strīpu, viņš atgriezās, bet vai turpinās?

 

6. Klāvs Lisovskis 19 p.

2013. gadā — desmitniekā neiekļuva

Viens no atraktīvākajiem sportistiem braukšanas stila ziņā. Diemžēl liels misēklis ar iekļūšanu UCI treniņu sistēmā, kas mazliet piebremzēja Klāva visai ātro izaugsmi un viņu atsēdināja morāli. Bet potenciāls ir, un jāmeklē citi ceļi, ja mērķis paliek iepriekšējais.

 

7. Toms Skujiņš 18 p.

2013. gadā — desmitniekā neiekļuva

Neticami, bet fakts! Pierādījums tam, ka sportisko meistarību tik ātri pazaudēt nevar! Latvijas čempionātā jau otro gadu pēc kārtas izcīnījis 4. vietu, un citiem nav, ko likt pretī. Prieks, ka pievienojas un uztur sevi formā.

 

8. Kristers Lejiņš 15 p.

2013. gadā — 8. vieta

Vietējā līmenī izcīnījis SMS credit.lv čempionāta kopvērtējuma uzvaru, kas vairāk kalpo labam piemēram pašmāju jaunajiem censoņiem. Tā arī nav uzķēris garšu pēc 2010. gada pasaules junioru vicečempiona titula izcīnīšanas. Pagaidām labs pašmāju cīnītājs.

 

9. Elvis Puroms 10 p.

2013. gadā — desmitniekā neiekļuva

Brauc, trenē mazos un mācās, lai palīdzētu citiem sportistiem sasniegt augstākās virsotnes. Labs piemērs, kā izvēlēties kļūt par labu speciālistu ar vajadzīgu profesiju.

 

10. Ansis Uškaurs 6 p.

2013. gadā — desmitniekā neiekļuva

Izmēģināja spēkus arī kalnu divriteņu specifikā. Gribēšana ir, lēnām pievēršas savas pieredzes nodošanai tālāk. Ir un būs labs pašmāju braucējs, kas papildinās rindas, lai esam vairāki pie starta bomja, un uzturēs to kaifu, ko gūstam, piedaloties sacensībās.