Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Olimpiskās dienas trešais aplis

Pirmajā gadā mūsu mērķis bija iesaistīt 20 000 dalībnieku, piedalījās vairāk nekā 36 000, otrajā — skolēnu skaits jau pārsniedza 75 000, šogad ceram, ka būs vēl vairāk,” ar šādiem skaitļiem Olimpiskās dienas popularitāti raksturo LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers (attēlā). Arvien paplašinās arī šā pasākuma ģeogrāfija, nu jau tiek pārstāvēta vairāk nekā puse visu pašvaldību. Norises vietu, protams, ir vairāk.”

Šie skaitļi liecina, ka skolēnus Olimpiskās dienas formāts apmierina. Tomēr tas arvien tiek papildināts jauniem akcentiem. Pasākuma simbolikā šogad dominē tumšie toņi, bet to nekādā gadījumā nevajag uztvert kā skumju zīmi. „Katru gadu Olimpiskajai dienai ir sava krāsa,” skaidro Žoržs Tikmers. „Mēs ejam pa olimpiskajiem apļiem. Mūsu pirmā diena tāpat kā pirmais aplis bija zilā krāsā, pērn dominēja dzeltenā krāsa. Tagad kārta trešajam aplim, kurš ir melns.”

Katrai Olimpiskajai dienai ir cita devīze. „Pirmajā gadā tā bija — Nāc un vingrot sāc! Tagad — Esam sportiska ģimene!” turpina Žoržs Tikmers. „Tās visizteiksmīgākais simbols nebija tālu jāmeklē — tā ir Dukuru ģimene.”

Arī kopēji izpildāmais vingrojumu komplekss šogad ir cits. To tāpat kā iepriekšējos kopā ar vairāk nekā 20 sporta skolotājiem izstrādājusi valsts galvenā vingrotāja LSPA vieslektore Inese Ļubinska. „Komplekss ir pa spēkam ne tikai skolēniem, bet arī mammām, tēviem un vecvecākiem. Tas ir viegli uztverams, tomēr prasa zināmu fizisku koncentrēšanos,” raksturo Tikmers. „Gatavojoties mācību videorullīša filmēšanai pēc trijiem mēģinājumiem ceturtajā reizē mēs to jau varējām ierakstīt.” Starp citu, šajā videomateriālā, ko, gatavojoties Olimpiskajai dienai, var noskatīties www.olimpiade.lv, vingro arī visa Dukuru ģimene, ar olimpiešiem un Pasaules kausa izcīņas laureātiem Martinu un Tomasu priekšgalā.

„Šim vingrojumam, kas ir nedaudz garāks par sešām minūtēm, radīts speciāls muzikālais pavadījums, ko izveidojis ļoti talantīgs cilvēks — dziedātājs un komponists, kurš pats nodarbojas ar ielu vingrošanu, — Kaspars Zlidnis. Viņš pats arī ar prieku piedalījās videoieraksta vingrojumā,” vēl vienu jaunumu akcentē Žoržs Tikmers.

Tāpat kā iepriekšējās reizēs arī šai Olimpiskajai dienai būs radoša pieskaņa. Sākumskolas bērni piedalīsies zīmējumu konkursā, vecākie skolēni varēs rakstīt esejas. Jaunums ir trešais radošais konkurss — videoklipu Esam sportiska ģimene! izveide.

Olimpiskā diena ar LOK karoga pacelšanu un kopēju rīta vingrošanu sāksies 27. septembrī īsi pirms pulksten 10. Tā turpināsies, norises vietās rīkojot dažādas sacensības.

LOK un sponsori gādā par interesantām balvām, gatavo olimpiskos vēstnešus.