Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pilnveidošanās sērija

Tā nav kampaņa, bet plānveidīga izglītības un pilnveidošanās sērija,” šādiem vārdiem Latvijas Paukošanas federācijas (LPF) prezidente Ērika Āze raksturo sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) un olimpiskās Solidaritātes fondu Rīgā noorganizēto starptautisko paukošanas nometni.

To vadīja paukošanā ar floreti pasaulē populārais eksperts Petru Kuki (Rumānija), un tajā piedalījās kadeti (U-16), kas nonākuši bīstamā vecumā, jo viņiem tūlīt jāpāriet daudz spēcīgākā — junioru (U-19) konkurencē. Divu nedēļu nometnē sporta centrā Mežaparks piedalījās 22 jaunie sportisti un septiņi treneri no Somijas, Zviedrijas, Krievijas, Armēnijas un Latvijas. Starp atlētiem bija arī Eiropas kadetu vicečempions Andrejs Matvejevs (Krievija) un visu valstu nacionālie čempioni. Mūsējie var lepoties, ka tieši paukošanā ar floreti Renārs Blūmentāls divus gadus pēc kārtas pasaules kadetu čempionātā ierindojies labāko desmitniekā, bet komanda aizpērn bija sestā Eiropā. Jaunie atlēti pieredzējušā speciālista vadībā aizvadīja treniņus un sparingcīņas, krietni pilnveidojot savas iemaņas, treneri noklausījās Kuki lekciju kursu.

„Šī nometne ievadīja gatavošanos pasaules junioru čempionātam, kas notiks aprīlī,” turpina Ērika Āze, kas pērn ievēlēta starptautiskās Paukošanas federācijas izpildkomitejā. „Skolēnu brīvlaikos — oktobrī un martā — norisināsies vēl divas Petru Kuki vadītās treniņnometnes, kurās gan piedalīsies tikai Latvijas paukotāji. Mums tagad jāizpilda mājasdarbi, un nešaubos, ka mūsu vecākais treneris paukošanā ar floreti Valdis Kupčs pēc augusta semināra kļuvis par vēl labāku skolotāju.”