Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pašiem sava Aizliegtā pilsēta

Viens no Pekinas brīnumobjektiem ir Aizliegtā pilsēta, kur savulaik vienkāršajiem mirstīgajiem nebija atļauts ne kāju spert. Visās sacensību dienās tāpat ir ar olimpiskajiem objektiem, kur viss ir reglamentēts līdz sīkumam. Īpaši apsargāts ir olimpiskais ciemats, kur arī žurnālisti var iekļūt, tikai labu laiku iepriekš saskaņojot vizīti un saņemot atļauju.
Caurlaidē izejot cauri elektroniskajām slūžām un pasi atstājot kā ķīlu( vai tas nav pretrunā ar Latvijas pases turēšanas noteikumiem?), esi beidzot sportistu valstībā.Pareizāk sakot – pilsētā, jo olimpieši dzīvo jaunuzceltās mājās pa vairākiem vienā dzīvoklī. Istabiņas nav lielas, taču kvalitatīvas un pietiekami ērtas. Dzīvokļi pēc spēlēm tiks pārdoti, ielu kustība atjaunota un Pekinā būs vēl viens dzīvojamais rajons ar olimpisko auru. Teritorijā valda miers un patīkama gaisotne. Militāristu klātbūtne netraucē, jo viss tiek darīts mīļā miera labad. Ir veikali, visur plīvo karogi ( Mao portretus neredz), ir veikali, estrāde, kinoteātri un citas piederošas lietas.


Pie Latvijas sportistiem atvēlētās mājas ( tāpat kā pie citām) izkārti mūsu valsts karogi. Īsās sarunās ar sportistiem noskaidrojas, ka iebildumu nav. Arī ēdina labi, izvēle ir liela, jo var dabūt visdažādāko virtuvju gardumus.
Ja runājam par izslavēto Pekinas smogu, tad šķēpa metējs Vadims Vasiļevskis domā, ka gaiss gan ir stipri dūmakains, taču elpot nav grūti un ir vieglāk nekā pērn Japānas pilsētā Osakā, kur 37 grādos nežēlīgi cepināja saule. Iespējams, ka Vadimam ir sava taisnība, jo karsti gan ir, bet paciešami. Par gaisa tīrību tiek domāts, jo ielās automašīnu ir maz ( arī cilvēku), taksometru pieturās taksisti savus autiņus rindā ripina uz priekšu ar viena cilvēksspēka palīdzību.
Mūsu sportistiem pieejami arī mediķu pakalpojumi, jo viņi dzīvo turpat. Iecienītas ir aukstumpeldes speciālās vannās ar ūdens temperatūru 12 grādi. Attiecības ar aukstumu ir stipri individuāla lieta, jo, piemēram, sprinterim Ronaldam Arājam kondicionieris strādā ar maksimālu jaudu, bet daudzcīņniece Aiga Grabuste to nelieto vispār.
Sportistus apciemo arī delegācijas vadītāji, preses un Tv žurnālisti. Īpašs viesis bija Latvijas prezidents Valdis Zatlers, kas piedalījās mūsu valsts karoga pacelšanā, runājās ar sportistiem, kopīgi fotografējās un novēlēja labus panākumus.
Ticu, ka izlases debitantiem ( un tādu ir vairākums) dienas olimpisko spēļu ciematā būs neaizmirstamas. Varam pievienoties Latvijas Olimpiskās komitejasgoda prezidenta Viļņa Baltiņa atzinumam, ka Pekinas olimpiskais ciemats, viņaprāt, ir līdz šim labākais.
Juris BĒRZIŅŠ-SOMS