Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Vairāk nekā lielisks

Pirmo reizi mūsu paralimpiskās komandas sastāvā bija ne tikai sportisti, bet arī zirgs Chardonnay, kurš ar savu pavēlnieku Rihardu Sniku sagādāja vairākus prieka brīžus mūsu sporta līdzjutējiem.

Griničā, kur notika jātnieku sacensības, Rihards uz starta devas trīs reizes. Vispirms komandu sacensībās (Rihards gan startēja viens) viņš izcīnīja 9. vietu, taču apguva lielisko laukumu, segtu ar speciālu maisījumu, kas mūspusē vēl netiek praktizēts, kā arī nostiprināja sapratni ar zirgu, kas lieti noderēja nākamajās sacensību dienās.

Latvijas Jātnieku federācijas Paralimpiskās sekcijas vadītāja Darja Tihomirova stāsta, ka vēl pirms pusotra mēneša sportista starts bija apdraudēts, jo kājas savainojumu guva Riharda ierastais zirgs. Labi, ka talkā nāca federācijas viceprezidents Edgars Treibergs, kurš piedāvaja savu zirgu. Arī ilggadējā Riharda trenere Olga Šellere atzīst, ka tas ir varoņdarbs — tik īsā laikā spēt rast tādu sapratni starp sportistu un zirgu.

To Rihards un Šardonē pierādīja obligātajā iejādē, kur startēja kā pēdējais. Pilnās tribīnes ar aizturētu elpu sekoja mūsu sportista startam, jo līdere bija viņu sportiste. Uz tablo pēc katra elementa vīdēja iegūtie punkti, kas brīžiem bija pirmās un otrās vietas pozīcijās. Vēlāk mūsu speciālistes atzina, ka iejāde, tāpat kā daiļslidošana,  ir subjektīvi tiesājama, jo katru elementu var vērtēt dažādi. Arī Riharda programmas otrā daļa nebija ne par matu sliktāka, taču punktu daudzums saruka, un galarezultātā ceturtā vieta. Vēlāk, apsveicot mūsu jātnieku, neizpratnē bija arī vairāku citu valstu pārstāvji, jo mūsu puisis zirgā turējies lieliski, taču šajā sporta veidā sniegumu nemēra ar metriem un centimetriem.

Sākumā visiem bija neliels sarūgtinājums par nesasniegto pjedestālu, taču vēlāk pārņēma prieks, jo pirmajai reizei rezultāts ir vairāk nekā lielisks.

Rihards teicami startēja arī brīvajā izvēles iejādes programmā, kur ieguva sesto vietu.

Latvijas Paralimpiskas komitejas prezidente Daiga Dadzīte ir sajūsmā un stāsta, ka lielās pūles, nodrošinot zirga ceļojumu no Latvijas līdz Anglijai (to uzraudzīja jātnieka palīdze Elīza Rulle), ir pilnībā attaisnojušās. Tagad jādomā kā zirgu pēc četriem gadiem dabūt uz Riodežaneiro, kā uzcelt Rihardam un citiem manēžu.

Trenere Olga Šellere gan atzīst, ka nākamajā paralimpiskajā ciklā jāstrādā daudz pamatīgāk, jo konkurentu aprūpe, materiālais nodrošinājums ir daudz lielāks. Baldonē, kur trenējas Rihards, nav pat lāgā iespējas trenēties ziemā. Arī par zirgu jādomā, jo saimnieks Šardonē meklē pircēju (Riharda augstās vietas ir labs trumpis pārdevējam).

Pats Rihards tikai smaida. Viņš atzīst, ka satraukums gan bijis, taču viss noticis pēc ierastas shēmas — vispirms prata izjāt visu distanci, tad sacensībās domāt tikai par precizitāti, ritmu un izpildes skaistumu. Pēc starta, kā jau ierasts, ir atvieglojuma sajūta.

 

PARALIMPISKĀ IEJĀDE

Obligātā programma.

1. Sofija Kristiansena, Janeiro 6 (Lielbritānija) 82.750

2. Helēna Kīrneja, Mister Cool (Īrija) 76.700

3. Laurentia Tan, Ruben James 2 (Singapūra) 73.650

4. Rihards Snikus, Chardonnay (Latvija) 70.400

5. Līzelote Rozeharta, Priors Lady Rawage (Dānija) 70.000

6. Donna Ponesa, Western Rose (ASV) 69.200

 

Izvēles programma

1. Sofija Kristiansena, Janeiro 6 (Lielbritānija) 84.750

2. Laurentia Tan, Ruben James 2 (Singapūra) 79.000

3. Helēna Kīrneja, Mister Cool (Īrija) 78.450

4.  Sāra Morganti, Royal Delight (Itālija) 73.900

5. Džeraldīne Sevidža, Blues Tip Top Too (Īrija) 72.300

6. Rihards Snikus, Chardonnay (Latvija) 72.050