Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Latvijas Skeitborda federācija

PROFILS

Latvijas Skeitborda federācija

 

PREZIDENTE LIENĪTE SKARAINE

Dzimusi 1974. gadā 26. oktobrī Talsos.

Absolvējusi Pastendes pamatskolu, Talsu 2. vidusskolu, Banku augstskolu (bakalaura grāds finansēs, maģistra — ekonomikā) un Latvijas Universitāti (bakalaura grāds tiesību zinātnē). Līdz 10 gadu vecumam trenējusies vieglatlētikā.

Kopš 16 gadu vecuma nodarbojas ar skeitbordu. Izcīnījusi divus pasaules čempiona titulus speciālajā slalomā (2010. un 2014. gadā), daudzkārtēja Eiropas un Latvijas čempione slalomā.

Kopš 2001. gada — uzņēmēja. Vada grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmumu Proinvest.lv.

SPORTA VEIDI

Skeitborda disciplīnas: slaloms, street skeitbords, longbords.

KĀPĒC SKEITBORDS

Skeitbords ir dzīvesstils. Tas ir ļoti mūsdienīgs un reizē moderns. Skeitbords pie mums vēl nav masveidīgs sporta veids, tomēr pamatlīmenī ar to var nodarboties jebkurš aktīvās atpūtas cienītājs. ASV un citviet pasaulē ir milzīga industrija, kas aptver ļoti lielu cilvēku skaitu. Skeitbords pretendē uz vietu olimpisko spēļu programmā, tādā veidā tas kļūs vēl prestižāks. Skeitborda slalomu raksturo cīņa par sekundēm un spēja pēc iespējas ātrāk un precīzāk veikt trasi. Šī disciplīna Latvijai ir nesusi lielākos starptautiskos panākumus. Street skeitbordu raksturo akrobātiski lēcieni, kas ir piemēroti ekstrēmu izjūtu cienītājiem.

 

Juridiskie biedri: 4.

Licencētie sportisti: 138.

Jaunieši līdz 18 gadiem: 78.

Izplatība: Liepājā, Rīgā, Daugavpilī, Olainē, Priekuļos.

Treneri: 2.

 

LIELĀKIE SASNIEGUMI

Kopš 2007. gada Jānis Kuzmins vairākkārt kļuvis par pasaules un Eiropas čempionu dažādās slaloma disciplīnās. Šāgada pasaules rangā viņš ieņem otro vietu. Jānim Kuzminam pieder arī Ginesa rekords skeitborda slaloma 100 konusu distancē, kuru viņš 2003. gadā veica 19,41 sekundē.

Pērn par Eiropas čempionu milzu slalomā kļuva Edijs Jermačenko. Amatieru grupā slalomā un milzu slalomā uzvarēja Toms Dreiblats.

Lienīte Skaraine par Eiropas čempioni pirmo reizi kļuva 2003. gadā, bet 2010. gadā izcīnīja savu pirmo zeltu pasaules čempionātā. Arī viņa kontinenta un pasaules meistarsacīkstēs slaloma disciplīnās guvusi vēl vairākas uzvaras un izcīnījusi arī citas godalgas.

TUVĀKIE MĒRĶI

Sekmīgi noorganizēt un piedalīties pasaules čempionātā skeitborda slalomā, kas norisināsies Priekuļos un Rīgā (Lucavsalā). Vēlamies gūt godalgotas vietas arī Eiropas čempionātā un Pasaules kausa izcīņas posma sacensībās.

NĀKOTNES VĪZIJA

Attīstīt jaunu un sakārtot esošo skeitborda infrastruktūru visu Latvijas reģionu pilsētās, lai tādā veidā palielinātu iedzīvotāju skaitu, kas nodarbojas ar mūsu sporta veidu. Svarīgi ievērojami attīstīt street skeitborda disciplīnu, jo tieši tā tiek plānota olimpisko spēļu programmā. Vienlaikus ir svarīgi turpināt mūsu lielos panākums slalomā. Cerēt uz olimpisko atzīšanu un gūt arī tāda kaluma medaļas.

Kontakti:

www.skateboardinfo.lv

Tārunis:29136710

Autori: Toms Markss