Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Auto-kross

 

Jānis Boks iesildās pirms Bauskas

Priekulē notika Baltijas bagiju autokrosa čempionāta pirmais posms, kā arī Latvijas čempionāta otrā sacensība. Pārliecinošu sniegumu bagiju D-3A klasē aizvadīja Latvijas līderis Jānis Boks (Wilfried`s/Rīgas Piensaimnieks), uzvarot Baltijas čempionāta sacīkstē. Latviešiem sacensība bija veiksmīga, jo izdevās gūt pirmās trīs vietas, lai arī Igaunijas un Lietuvas sportisti šķita spēcīgāki nekā pērn. Kaimiņus apturēja daudzie tehnikas defekti un avārijas. Interesanti, ka 27. maijā notiekošajā Eiropas autokrosa čempionāta posmā Bauskā D-3A klasē startēs septiņi Latvijas braucēji, plus divi D-1 pārstāvji.

Nacionālā čempionāta cīņas bija ne mazāk spraigas. 1600 klasē pēc starta avārijā prata izdzīvot čempionāta līderis, Stingers komandas braucējs Oļģerts Vērmanis juniors, gūstot jau otro uzvaru divos posmos. 2000 Super klasē labākais bija Kaspars Dambis, kuram tā bija pirmā Latvijas čempionāta posma uzvara karjerā. Dambis kļuvis par kopvērtējuma līderi, jo pirmajā posmā bija augstajā trešajā vietā. Open klasē šoreiz pārliecinoši ātrākais bija lietuvietis Žilvins Reiss, izlīdzinot kopvērtējuma punktu skaitu ar pirmā posma uzvarētāju Raimondu Jerānu.

Citi nacionālie

Tikmēr Trapenē aizvadīts Latvijas karuseļralliju un rallijreida čempionāta posms. Uzvaru T1 klasē guva Igors Skoks, N1 labākais bija ventspilnieka komandas biedrs Raivis Zeltiņš. Abi ir savu klašu kopvērtējumu līderi.

Savukārt Kurzemē notikušajā Latvijas minirallija čempionāta posmā uzvaras klasēs guva Jānis Dūcis/Aivars Anevics, Gatis Balgalvis/Lauris Kaktiņš, Jānis Kārkliņš/Jānis Krastiņš un Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis. Absolūtajā vērtējumā gan labākais bija sporta klasi pārstāvošais Liepājas mērs Uldis Sesks, savukārt sporta vienas ass klasē veiksmīgu treniņu ar uzvaru noslēdza Latvijas N3 klases čempionāta līderi Artis Štrauss un Raimonds Tihonovs.

Startējis arī Latvijas radiovadāmo modeļu krosa čempionāts. Vadošajās klasēs 1:6 un 1:8 latvieši pie uzvarām netika, tās atdodot igauņiem un lietuviešiem. Labākais 1:8 bija pērnais čempions Edgars Čipāns, gūstot otro vietu, bet 1:6 klasē trešo vietu guva šīs klases pērnais meistars Jurijs Jemcevs. Jaunajā Open klasē, kura radīta, lai atvieglotu ceļu uz šo sporta veidu iesācējiem, uzvaru guva Kārlis Dortāns.

 

Štolcermanis debitē veiksmīgi

Pēc vairāku sezonu dīkstāves starptautiskajā autosportā atgriezies Mareks Štolcermanis. Vācijas Ford Fiesta kausa pirmajā posmā Ošerslēbenē Latvijas debitants izcīnīja trešo starta vietu, pirmajā braucienā bija ceturtais, bet otrajā starta kļūdas dēļ atkrita uz astoto vietu. Lai arī rezultāti, kā atzīst Mareks, varēja būt vēl labāki, vācieši bijuši pārsteigti par tik pārliecinošu iekļaušanos svešā vidē, svešā čempionātā un vēl nekad neizmēģinātā trasē.

Pēc diviem braucieniem Štolcermanis kopvērtējumā ir piektais. Nākamais posms – 9. jūnijā leģendārajā Nirburgringas trasē.

Viesturs Saukāns

Viesturs Saukāns
Viesturs Saukāns