Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Karstais Liepājas rallijs

Augusta vidū notikušais Eiropas autorallija čempionāta posms ERC Rally Liepāja bija vienas no sarežģītākajām sacensībām Latvijas autosporta kalendārā. Avārijām bagātā un karstā sacīkste sarūpēja visai drošu uzvaru Olivera Solberga pilotētajai ekipāžai otro gadu pēc kārtas.

Kurzemes puses rallija ceļi allaž bijuši gan ātri, gan ļoti viltīgi un sarežģīti. Šogad rallijs vairākām ekipāžām noslēdzās ar smagi sasistām mašīnām, taču jāatzīst, ka tas pieder pie lietas. 

Sarīkot ralliju jau savā būtībā ir mežonīgs un neapskaužams darbs. Šogad sacīkstes rīkošanas ikdienai tika pievienota arī Covid-19 ēna — ļoti smags papildu elements, ar kuru bija jātiek galā organizatoru komandai. Nojaušams, ka gan formālā, gan praktiskā puse izdevās atbilstoši prasībām un nepieciešamībām. 

Jāatzīst, ka šogad Eiropas rallija čempionāta posms nebija spožs Latvijas braucējiem. Labākā vienība absolūtajā vērtējumā šogad izrādījās Reiņa Nitiša/Andra Mālnieka ekipāža, kura sasniedza 19. pozīciju. Patīkami, ka viņiem trešā vieta savā ERC3 klasē. Šajā konkurencē vēl labāk izskatījās Mārtiņa Seska/Renāra Franča ekipāža, kura pēc astotā (no desmit) ātrumposma bija spiesta izstāties ar bojātu radiatoru — tramplīnā lidots par augstu un par tālu. 

Par ERC Rally Liepāja uzvarētāju kļuva 18 gadus vecais Olivers Solbergs. Slavenā Petera Solberga dēls jau pērn visus pārsteidza ar uzvaru Eiropas čempionāta Latvijas posmā. Olivers joprojām ir jaunākais Eiropas čempionāta posma uzvarētājs absolūtajā ieskaitē. Nedēļas nogales gaitā viņam bija jāaizvada sīva cīņa ar krietni pieredzējušāko norvēģi Madsu Ostbergu un krievu braucēju Alekseju Lukjaņuku. Solbergs gan tikai sacensību otrajā dienā nostabilizēja līderpozīciju, finišā Ostbergu apsteidzot par 20, bet Lukjaņuku — par 37 sekundēm. 

Pēc diviem no paredzētajiem sešiem Eiropas rallija čempionāta posmiem Lukjaņuks un Solbergs ir potenciāli galvenie pretendenti uz čempiona titulu — abi kopvērtējumā atraujas no sekotājiem, savā starpā saglabājot vien četru punktu starpību, šobrīd par labu krievu braucējam. 

ERC Rally Liepāja ietvaros norisinājās arī divi Latvijas rallija čempionāta posmi — divās dienās puse sezonas. Sestdien Latvijas ieskaites otrajā posmā uzvaru guva igauņa Raula Jētsa ekipāža, lai gan vēl pēdējo posmu līdera godā uzsāka Nikolaja Grjazina komanda. Otrajā dienā labākie Latvijas ieskaites absolūtajā vērtējumā bija Grjazins un Jānis Vorobjovs, kurš svētdien guva otro vietu absolūti, Jētss — trešais.

Viesturs Saukāns
Viesturs Saukāns