Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Jūras testa dažādībā

Priedaines jahtkluba organizētā Latvijas Jaunatnes olimpiādes burāšanas regate notiek nevis rāmajā Lielupē, bet jūrā, kas trijās dienās zēģelētāju prasmes pārbauda bez atlaidēm. Ir gan šaha spēle vājā vējā, gan negaisa nestās spēcīgās brāzmās apgāztas jahtas. Divās klasēs zelta liktenis izšķiras tikai pēdējā septītajā braucienā.

Kā Vislatvijas ķēniņš jutās vienīgi kurzemnieks Kristaps Keidāns (Liepāja), kurš vindsērfingā BIC Techno 293 klasē uzvarēja visos septiņos braucienos, neatkarīgi no tā, vai līcī knapu elpu vilka vājvējš vai austrenis brāzmās iepūta vairāk par 10 metriem sekundē. Grobiņas ģimnāzistam, kuru trīs gadus vindsērfinga klubā Rietumkrasts trenē Jānis Jēkabsons, jūra nav problēma. “Nu kā ta!” viņš tik kurzemnieciski novelk un droši laiž pāri tādiem viļņiem, kādos dažs spēj tikai tupēt uz dēļa kā glābšanas plosta. Lai saprastu, ka vindsērfings ir vislabākais sports, Kristaps iepriekš pamēģinājis basketbolu, galda tenisu un pat skvošu. Laikam Liepājā viņi ātrāk pie burāšanas netiek. Meiteņu čempionei Kristīnei Dejus pirms tam nācies trenēties vēl arī volejbolā un šahā.
Optimist klasē vienīgajai meitenei Helēnai Rausei jācīnas kopā ar 12 puišiem, bet arī šādā kompānijā vairākos braucienos viņa spēj finišēt pirmā, arī tad, kad vējš trako. Par to Rīgas 31. vidusskolas 8. klases skolniece saka paldies Audas jahtkluba trenerim Valdim Alviķim, kurš viņu burāšanā skolo jau sesto gadu.
Pirmo dienu regates saimnieks no Priedaines jahtkluba Ričards Zvilna pabeidz tikai piektajā pozīcijā. Otrajā viņš atceras visu, ko Ināra Aile viņam mācījusi un, stiprā vējā uzvarot trijos braucienos pēc kārtas, kļūst par līderi. Pēdējā dienā ar divām uzvarām viņu panāk rīdzinieks Dāvis Andersons. Abiem punktu skaits vienāds, bet par vienu uzvaru vairāk un tādējādi čempiona tituls Ričardam. Tikai punktu abiem zaudē vēl viens rīdzinieks Herberts Miezītis.
Laser 4,7 klasē rit divu jūrmalnieču divcīņa. Līdz septītajam braucienam līdere ir Enija Rudzīte, bet tad ceturto uzvaru pēc kārtas izcīna Madara Suško, kas mazliet labāk jūtas stiprā vējā. Lai arī punktu skaits vienāds, Madara kļūst par čempioni. Rīgas angļu ģimnāzijas 10. klases skolniece burāšanā trenējas tikai trīs gadus, toties ar lielu nopietnību. “Visa mana vasara — tā ir burāšana,” atzīst uzvarētāja.
Puišu kanti šajā klasē vislabāk notur Ilzes Ledaunieces audzēknis no Usmas jatkluba Ričards Čače. Ugāles vidusskolnieks, kurš spēlē arī basketbolu un prāto par pāreju uz olimpisko klasi 470, uzvar piecos braucienos.
Dainis CAUNE

BURĀŠANA
Optimist. Jaunietes. 1. Helēna Rause (Rīga) 6. Jaunieši. 1. Ričards Zvilna (Jūrmala) 15, 2. Dāvis Andersons (Rīga) 15, 3. Herberts Miezītis (Rīga) 16.
Laser 4,7. Jaunietes. 1. Madara Suško (Jūrmala) 10, 2. Enija Rudzīte (Jūrmala) 10, 3. Elīza Lapsa (Ventspils) 14. Jaunieši. 1. Ričards Čače (Ventspils) 7, 2. Matīss Jurgenovskis (Jūrmala) 10, 3. Elvis Frīdenbergs (Roja) 18.
BIC Techno 293. Jaunietes. 1. Kristīne Dejus (Liepāja) 7, 2. Ketija Birzule (Rīga) 15, 3. Marta Rause (Rīga) 19. Jaunieši. 1. Kristaps Keidāns (Liepāja) 6, 2. Roberts Bitenieks (Rīga) 16, 3. Mikus Upmalis (Rīga) 17.