Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Dramatiska dubultuzvara

Ar dramatisku Latvijas olimpisko dāmu Vitas Matīses (attēlā vidū) un Ilonas Grīnbergas-Dzelmes (pa kreisi) dubultuzvaru Spānijā beidzās pasaules čempionāts vindsērfingā Raceboard klasē.

Ar četrām uzvarām pirmajās divās dienās regati sāka Ilona, viņai cieši otrajā pozīcijā sekoja Vita, kura regates vidusdaļā par sprīža tiesu izvirzījās vadībā. Vienpadsmitajā braucienā Ilona kļūdījās distancē, finišēja tikai trīspadsmitā un, lai arī sliktākos braucienus nevērtē, tieši šis rezultāts izšķīra zelta likteni. Pēdējos divos braucienos Ilona atkal finišēja pirmā, un finālā abām latvietēm bija vienāds punktu skaits, bet Grīnbergai-Dzelmei bija sliktāks izmetamais rezultāts — tā pati 13. vieta. Tā otro gadu pēc kārtas par pasaules čempioni kļuva Vita Matīse. Bronza austrālietei Džoanai Stērlingai.

Vairāk nekā 100 vīriešu konkurencē divpadsmit braucienos no četrpadsmit uzvarēja spānietis Ivans Pastors. Tikpat spītīgi otrais noturējās polis Maksimilians Vojciks. No latviešiem zelta flotē, kurā cīnījās 52 labākie, 40. Rihards Akmentiņš, 46. Aldis Šuriņš.