Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 310 Piemiņai

Visvaldis Briedis (1932.28.09.—2015.07.01.) Ar Dievu, Meistar!

„Nu, meistar, kad tu rādīsi savu meistarstiķi?” tā Visvaldis Briedis vindsērfinga pionierus Latvijā uzrunāja pirms gadiem četrdesmit un vēl aizvadītajā vasarā. Patiesībā vislielākais Meistars bija viņš pats, un Viļa mūžs, kas 7. janvārī noslēdzās 83 gadu vecumā, bija Meistarstiķu pilns.

Viņš bijis Latvijas čempions piecās dažādās klasēs — ar Monotip un DN ledusjahtām, ar Finn, Flying Dutchman un Drakon jahtām. Vēl 1993. gadā Vilis Briedis kļuva par pasaules DN čempionu senioriem. Viņš aktīvi piedalījies DN klases un vindsērfinga izaugsmē Latvijā, ar savu izcilo buru Meistara un organizatora prasmi palīdzot daudziem mūsu līderiem kļūt par čempioniem un olimpiešiem.

Visu mūžu Visvaldis Briedis bijis nenogurdināms burāšanas patriots, ar savu apskaužamo enerģiju viņš panācis, ka līdz šai dienai Mežaparkā eksistē nacionālais jaunatnes centrs, dodot bērniem iespēju nodarboties ar burāšanu tai tik piemērotajā Ķīšezerā, kurā viņš pats reiz izjuta pirmo vēja valdzinājumu.

Paldies Tev, Meistar!

Un ar Dievu, Meistar!

Latvijas vindsērfinga veterāni