Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 281 Olimpiāde

Bez otrā un trešā treniņa

„Kad mūsējās pēc skolas četros pēcpusdienā dodas uz savu vienīgo treniņu, konkurentes citās valstīs gatavojas tās dienas trešajam treniņam,” uz būtisku atšķirību vingrotāju sagatavošanas iespējās norāda Latvijas jaunatnes komandas trenere Veronika Murauska. „Tas tāpēc, ka visas spēcīgo valstu vingrotājas mācās sporta internātskolās.” Tehniski, fiziski un psiholoģiski sarežģītā vingrošana ir jauno sporta veids. Kaut gan Utrehtā savu prasmi demonstrēja vingrotājas, kuru vecums nepārsniedza piecpadsmit gadus, Murauska ir pārliecināta, ka daudzas no viņām mēs redzēsim nākamajās olimpiskajās spēlēs Rio.

Latvijas meitenēm trīs nodarbības dienā iespējamas tikai treniņnometnēs skolas brīvlaikos. Tāpēc grūti sagatavot tehniski sarežģītus vingrojumus. Četrpadsmitgadīgajām Alīnai Circenei un Aleksandrai Kurčenko šīs bija pirmās šāda mēroga sacensības. Vienīgi Latvijas Jaunatnes olimpiādes absolūtā čempione Sabīne Goša pērn guva Eiropas jaunatnes meistarsacīkšu pieredzi. Viņa bija arī mūsu komandas līdere. Daudzcīņā visas mūsu meitenes cīnījās visos četros vingrojumos un komandu vērtējumā apsteidza Islandes izlasi, tikai nedaudz atpaliekot no Luksemburgas un Lietuvas.

Puišu konkurencē tikai Ralfs Bankovs izgāja uz visiem sešiem Utrehtas vingrošanas paaugstinājumiem. Pārējiem izpildīt pilnu daudzcīņas programmu liedza dažādas traumas. Edgars Uļukins cīnījās tikai uz trim rīkiem, Antons Ivanovs izpildīja tikai atbalsta lēcienu.

 

VINGROŠANA

Latvijas sportistu rezultāti

Alīna Circene. 76. v. daudzcīņā, 26. v. komandu sacensībās.

Sabīne Goša. 70. v. daudzcīņā, 26. v. komandu sacensībās.

Aleksandra Kurčenko. 72. v. daudzcīņā, 26. v. komandu sacensībās.

Ralfs Bankovs. 79. v. daudzcīņā, 32. v. komandu sacensībās.

Antons Ivanovs. 87. v. daudzcīņā, 32. v. komandu sacensībās.

Edgars Uļukins. 85. v. daudzcīņā, 32. v. komandu sacensībās.