Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Cik maksā kritiens

Iepriecinoši, ka pēc viena olimpiskā cikla pārtraukuma Londonā uz starta atkal izgāja Latvijas vingrotājs Dmitrijs Trefilovs. Tiesa, līdz sava priekšteča Igora Vihrova zeltam (2000. g.) un Jevgeņija Saproņenko sudrabam (2004. g.) Dmitrijam aizsniegties neizdevās.

Dmitriju Londonā konsultēja Igors Vihrovs, jo viņa īstenais treneris Artūrs Mickevičs darbojās kā tiesnesis. Kopumā ar Dmitrija startu Igors ir apmierināts, kaut arī sportists pieļāva vairākas kļūdas, no kurām rupjākā bija kritiens brīvajās kustībās.

Dmitrijs izcīnīja 38. vietu. Vingrojumā apļos viņš tika visaugstāk — 24. vieta, uz stieņa — 41. rezultāts. Pārējos veidos viņš ierindojās sestajā desmitā.

Dmitrijs savu kritienu pirmajā daudzcīņas disciplīnā brīvajās kustībās saista ar satraukumu, koncentrācijas trūkumu. Vēlāk satraukums mazinājies, taču punktu izteiksmē zaudēts bijis pārāk daudz.

Vēl vairāk viņš pārdzīvo savu neveiksmi iecienītākajā disciplīnā — vingrojumā uz zirga, kur, uz mirkli zaudējis kontroli, aizķērās un tik tikko nenokrita. Tiesneši to acīgi fiksēja, un viens elements tika uzskatīts par līdz galam neizpildītu. Tieši tas viņam neļāva iekļūt pirmajā astoņniekā, kas turpināja cīņu finālā. Tiesa, savā plūsmā Trefilovs bija piektais, taču kopsummā palika tikai 24. vietā.

„Viņam bija uzdevums iekļūt starp pirmajiem 24 vingrotājiem daudzcīņā un pirmajā desmitā vingrojumā uz zirga,” atzina Jevgeņijs Saproņenko, kurš, kļuvis par Latvijas Vingrošanas federācijas viceprezidentu, sacensībām sekoja Rīgā. „Žēl, ka neizdevās, taču pārmetumi būtu nevietā, jo rezultāti bija ļoti blīvi un katra neprecizitāte dārgi maksāja. Ceru, ka Dmitrijs turpinās vingrot un arī mūsu Vingrošanas olimpiskajā centrā trenēt bērnus. Domāju, ka turpmāk viņš vairāk pievērsīsies vingrojumam uz zirga, jo šajā disciplīnā ir lielākas izredzes iekļūt pasaules pirmajā desmitā.”

 

VINGROŠANA

Kungi. Daudzcīņa

1. Kohei Učimura (Japāna) 92,690

2. Marsels Ngujens (Vācija) 91,031

3. Danels Leivs (ASV) 90,698

4. Mikola Kukšenova (Ukraina) 90,432

5. Davids Beļavskijs (Krievija) 90,297

6. Kazuhito Tanaka (Japāna) 89,407

38. Dmitrijs Trefilovs (Latvija) 82,565

Kungi. Zirgs

1. Krištians Berki (Ungārija) 16,066

2. Luijs Smits (Lielbritānija) 16,066

3. Makss Vitloks (Lielbritānija) 15,600

4. Alberto Busnāri (Itālija) 15,400

5. Sirils Tomasons (Francija) 15,141

6. Vitālijs Nakoņečnijs (Ukraina) 14,766

24. Dmitrijs Trefilovs (Latvija) 14,232