Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 240 Olimpiāde

Lai kalpo iedvesmai

Vingrošanā mēs nevarējām spēkoties ar itālietēm, rumānietēm vai vācietēm, kā arī krieviem, britiem vai šveiciešiem, kas uzvarēja komandu cīņā. Pēc olimpiādes kļuva skaidrāks, kas jādara, lai to varētu.

Komandu sacensībās daudzcīņā, kas vienlaikus bija arī kvalifikācija fināliem uz atsevišķiem rīkiem, Latviju pārstāvēja Aleksejs Pajada un Rainers Sledevskis. „Alekseja vingrojumi ir mazliet sarežģītāki, abi puiši savas programmas izpildīja visumā veiksmīgi līdz pēdējam rīkam — zirgam,” paveikto vērtēja treneris Viktors Šarko. „Pēc tā zaudējām vairākas vietas, un 31 nācijas konkurencē Latvija noslīdēja uz 27. pozīciju. Kopumā puiši demonstrēja 90 procentus no tā, ko spēj. Pārējais jānoraksta uz stresu un karstumu, kas kondicionētāju trūkuma dēļ ļoti traucēja jaunajā Trabzonas vingrošanas hallē.”
Individuāli veiksmīgākais bija Germans Buculis, kurš startēja tikai uz dažiem rīkiem un atbalsta lēcienā ierindojās tūlīt aiz finālistiem — 10. vietā, trīspadsmitais — Aleksejs Pajada. Daudzcīņā 94 atlētu konkurencē 69. Aleksejs Pajada, 71. Rainers Sledevskis
Mūsu meiteņu komanda, startējot tikai divatā, izcīnīja 20. vietu, atstājot aiz sevis Īslandi, Dāniju un Turciju. Individuāli daudzcīņā 72 dalībnieču konkurencē Valērijai Grišānei, kura sasniedza sporta meistara normai atbilstošu rezultātu, dalīta 38. vieta. 61. ventspilniece Anastasija Viņņicka, kas savos trīspadsmit gados bija jaunākā mūsu delegācijā un kuras karjera vingrošanā tikai sākas.
„Valērija šoreiz kļūdījās vingrojumā uz baļķa,” sniegumu novērtēja trenere Veronika Murauska. „Savu atbalsta lēcienu viņa izpildīja teicami un saņēma par to augstākās iespējamās atzīmes. Lai rezultāts būtu vēl labāks, lēciens jāveido sarežģītāks. Savukārt brīvajās kustības Valērijas programma ir pietiekami komplicēta. Vēl pietrūkst izpildījuma.”
Lai pieredzētais kalpo iedvesmai!
Dainis CAUNE
Teksts un foto

Attēlā: Labākā. Valērija Grišāne daudzcīņā pārspēja 34 konkurentes