Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 246 Reportāža

Vingrošanas rosme Rīgā

Durvis tiek atslēgtas rīta agrumā, bet pēdējie apmeklētāji olimpiskā centra Rīga vingrošanas zāli atstāj īsi pirms pusnakts. Viņi izmantojuši unikālu iespēju trenēties Latvijas pirmā olimpiskā čempiona Igora Vihrova vadībā. Pēc Igora uzvaras Sidnejas spēlēs Latvijas Vingrošanas federācija saņēma līdzekļus no Starptautiskās Olimpiskās komitejas vingrošanas inventāra iegādei. Kopā ar olimpisko vicečempionu Jevgeņiju Saproņenko Grostonas ielā Vihrovs izveidoja vienu no modernākajām vingrošanas zālēm Eiropā, kurā bieži viesi ir ne tikai vingrotāji. Ar vingrošanas palīdzību sevi pilnveido daudzi citu sporta veidu pārstāvji, arī ļaudis, kas vienkārši vēlas uzlabot savu fizisko kondīciju. Ne velti tieši vingrošanā meklējami modernā sporta aizsākumi. Dažkārt Vingrošanas olimpisko centru apmeklē vairāk nekā 300 sportotgribētāju dienā.

Vingrotājus nomaina mākslas vingrotājas, darbojas vispārattīstošās vingrošanas grupas, kurās jaunākajiem ir divi, bet vecākajiem tuvojas 70 gadi. Bieži viesi ir dažādu ekstrēmo sporta veidu pārstāvji, parkūra (šķēršļu pārvarēšanas) entuziasti, taekvondo un batuta speciālisti, snovbordisti, kalnu slēpotāji, arī šķēpmetēji, kārtslēcēji, skrituļslidotāji… Katrs, kas grib attīstīt savu ķermeni un izkopt kustību koordināciju.
Jura BĒRZIŅA-SOMA teksts un foto