Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Fiziska prāta spēle

Ventspilnieks Roberts Zvejnieks, kas tagad dzīvo un trenējas Jelgavā, pirmo reizi par olimpiskajām spēlēm kā nākotnes mērķi iedomājies 2013. gada Eiropas Jaunatnes olimpiādē, kad, būdams vēl 8. klases skolnieks, vecāku jauniešu konkurencē izcīnīja augsto ceturto vietu. Tobrīd viņa stāžs šorttrekā bija vēl pavisam niecīgs, vairāk viņš bija trenējies hokejā, arī basketbolā. 2015. gadā Roberts uzvarēja Eiropas kausa izcīņā jauniešiem un junioriem, sāka piedalīties pieaugušo sacensībās, kur augstas vietas vēl neizcīnīja, taču ieguva pieredzi, kas viņu aizveda līdz olimpiskajam sapnim.

Tā pa īstam savām tiesībām uz vietu Latvijas olimpiskajā komandā Roberts noticēja vien pagājušā gada nogalē — pēc sekmīgām cīņām Pasaules kausa pēdējā posmā, kad tika paziņots šorttrekistu olimpiskais sastāvs. Kā akmens novēlās no sirds, tagad atzīst slidotājs.

Phjončhanā Roberts startēs divās disciplīnās — 1000 un 500 metros. Atlēts atzīst, ka lielākas izredzes saskata īsajā sprintā, jo ne velti izlases konsultants, anglis Stjuarts Horspūls viņa spējas eksplodēt startā sauc par Roberta superspēku. Tieši angļu speciālists, kas tiek dēvēts par vienu no pasaules pieciem labākajiem šorttreka treneriem, kopdarbībā ar Jelgavas un tagad arī Latvijas izlases treneri Evitu Krievāni-Moiseičenko viņam šorttrekā pavēris jaunus apvāršņus. Vispirms jau ar citādiem treniņiem — ne tikai veikt liela apjoma darbu, bet darīt to ar prātu, cenšoties izprast katru kustību, apzināt savas stiprās puses, novērst trūkumus. Liela nozīme ir tam, ka Jelgavā vienkopus trenējas visi mūsu labākie (izņemot Roberto Puķīti, kas trenējas Itālijā), jo komandas spēks ir ļoti vajadzīgs arī treniņos, atslābināties nevar ne uz mirkli.

Šorttreks, pēc Roberta domām, ir fizisks, emocionāls un reizē arī taktisks sporta veids. Tu vari būt stiprs un uzvarēt vienu dienu, bet atliek tikai nedaudz zaudēt uzmanību, un tālākajā cīņā vairs nepiedalies. Sava nozīme šajā sporta veidā esot arī fiziskajam kontaktam, kas gan tiek tiesnešu stingri uzraudzīts (bieži vien strīdīgās situācijās tiek izmantoti arī videoieraksti), lai tas neietekmētu tālāko cīņu. Savureiz ir diskvalificēts gan Roberts, gan viņa sāncenši. Tā ir šorttreka sastāvdaļa, jo no ķermeniskas saskarsmes izvairīties nav iespējams.

Runājot par olimpiskajām spēlēm, Roberts atzīst, ka uz augstām vietām tēmēt pagaidām būs grūti, jo spēcīgo sāncenšu vidū viņš būs viens no jaunākajiem. Taču puisis kategoriski norobežojas no olimpiskā tūrista statusa — darīs, ko varēs, cīnīsies visiem spēkiem un cer gūt labu pieredzi, jo par savām īstajām viņš uzskata nākamās olimpiskās spēles pēc četriem gadiem.

 

Roberts ZVEJNIEKS

Šorttrekists

Dzimis: 1997. gada 22. novembrī Ventspilī

Augums, svars: 180 cm, 70 kg

Izglītība: Ventspils 1. ģimnāzija, Ozolnieku vidusskola

Sporta gaitas: hokejs, basketbols, kopš 12 gadu vecuma trenējas šorttrekā

Trenere: Evita Krievāne-Moiseičenko, konsultējot Stjuartam Horspūlam (Lielbritānija),pirmais treneris Māris Birzulis

Lielākie sasniegumi: Eiropas kausa finālsacensību uzvarētājs B grupā (2015. g.), 4. vieta Eiropas Jaunatnes olimpiādē (2013. g.), dalība pasaules, Eiropas meistarsacīkstēs, Pasaules kausu izcīņā

Ģimenes stāvoklis: neprecējies, ir draudzene

Vaļasprieks: ceļojumi