Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kopīgi visaugstāk

Alīna Fjodorova mācās trijās skolās, trijās pilsētās un divās valstīs. Viņas daiļslidotājas izaugsmē milzu pūles un līdzekļus ieguldījuši vecāki. Tieši tāpēc Alīna no Latvijas sportistiem Liberecā spēja izcīnīt visaugstāko — piekto vietu.

“Kad pirmo reizi ieraudzīju ledu, sāku raudāt. Man bija bail,” savu pirmo treniņu četru gadu vecumā Rīgas Sporta pilī atceras Alīna. Pēc pusgada viņai bijis bail arī pirmo reizi kāpt uz pjedestāla. Brēkusi: “Tikai ar mammu!”
Alīna atzīst, ka bijusi bailīga meitene, tūlīt braši piebilstot: “Tagad vairs ne!” Mamma, senāk sekmīga vieglatlēte, gan viņai sportā joprojām ir blakus. “Vispirms mani vecāki veda uz tenisu, bet tam es biju par jaunu,” savu nonākšanu daiļslidošanā pie treneres Jevgeņijas Kārkliņas izskaidro piecpadsmitgadīgā sportiste, kura jau ir trīskārtēja Latvijas pieaugušo čempione.
Žeņa, kā daiļslidotāji dēvē treneri Kārkliņu, savus audzēkņus neuzskata par privātīpašumu un neapvainojas, ja viņi meklē padomus arī pie citiem speciālistiem. Izaugsme ir galvenais. Patlaban Alīnas treneris ir Kārkliņas bijušais audzēknis Andrejs Brovenko, kas ar meiteni strādā Jelgavas Ledus sporta skolā. Bet visvairāk pēdējos gados Alīnai devušas studijas Daiļslidošanas akadēmijā Sanktpēterburgā pie Jevgeņija Rukovicina. Trešā skola, kuras 9. klasē Alīna mācās, ir Rīgas 55. vidusskola.
Liberecas ledushallē Svijanska mūsu daiļslidotāja pēc īsās programmas veikšanas ierindojās piektajā vietā. “Noslidoju labi,” savu sniegumu novērtēja Alīna. “Bet varēju labāk. Vienā lēcienā kļūdījos.”
Izvēles slidojumā tika tēmēts divas vietas augstāk, jo Alīnu no pjedestāla šķīra tikai nepilni trīs punkti. “Šī nebija mana labākā diena, tomēr atzīmes ir labas,” ar kalambūru padarīto raksturoja mūsu daiļslidotāja. “Neizdevās trīskāršais tulups un salkovs. Nezin kāpēc citām atdevu iespēju labi izpildīt šos lēcienus. Mazliet traucēja uztraukums. Fiziskais arī vairāk jātrenē.”
Bīstami sīvā konkurencē Alīna Fjodorova tomēr saglabāja piekto vietu arī kopvērtējumā. Pērn pasaules junioru čempionātā, kurā tika izcīnīta 24. vieta, rīdziniece bija viena no visjaunākajām. Tagad viņa jau devusies uz nākamo pasaules čempionātu.
Liberecā līderes pozīcijas saglabāja un par Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādes čempioni kļuva Poļina Agafonova (Krievija), bet no ceturtās pozīcijas uz pjedestāla uzlēca Monika Simančikova (Slovākija).
Dainis CAUNE

Daiļslidošana
Meitenes (30 dalībnieces)
1. Poļina Agafonova (Krievija) 164,05 (1. īsajā programmā, 1. izvēles slidojumā), 2. Ira Vanī (Beļģija) 152,50 (2., 2.), 3. Monika Simančikova (Slovākija) 137,57 (4., 3.), 4. Lenelle Žilrona-Gorī (Francija) 136,27 (3., 4.), 5. Alīna Fjodorova (Latvija) 122,80 (5., 8.), 6. Aļina Miļevska (Ukraina) 121,18 (6., 9.)