Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Par nesasniegtiem mērķiem

Roberto Puķīti sastopu lidostā, jo viņš jau 25. janvārī devās uz Seulu, kur kopā ar itāliešu šorttrekistiem aizvadīja pēdējo treniņnometni pirms olimpiskajām spēlēm. Kāpēc itāliešu? Pavisam vienkārši: kopš pagājušā gada Roberto trenējas pie itāliešu trenera Kenana Gvadeka.

Šīs Roberto ir jau otrās olimpiskās spēles. Pirms četriem gadiem Sočos ventspilnieks, kurš toreiz trenējās pie nīderlandiešu treneriem, izcīnīja 15. vietu 1500 metros, kas toreizējam vidusskolniekam nebija slikts sasniegums.

Arī pats sportists uzskata, ka Sočos gūtā pieredze lieti noderēs Korejā, jo šobrīd šorttrekā ir ļoti daudz spēkos līdzīgu sportistu un daudz izšķir māka izšaut pareizajā mirklī. Protams, ka mājinieki korejieši, kas ir vieni no labākajiem pasaulē, savu skatītāju priekšā gribēs demonstrēt visu savu varenību, taču pēdējos gados eiropieši ir stipri auguši savā meistarībā, un cīņas būs spraigas.

Roberto uzskata, ka šobrīd ir ļoti labā formā, kaut arī muguras traumas dēļ nācies izlaist visu pagājušo sezonu, pat domājis mest šorttrekam mieru, taču trauma veiksmīgi izārstēta, arī nesasniegtie mērķi likuši ventspilniekam atgriezties celiņā.

Par sportista vārdu nopietnību liecina arī janvārī izcīnītā bronzas medaļa Eiropas čempionātā, kur līdz sudrabam pietrūka vien divas simtdaļas.

Salīdzinot gatavošanos olimpiskajām spēlēm pirms Sočiem un tagad, Roberto atzīst, ka daudz devuši treniņi pie itāliešuspeciālista. Iepriekšējā ciklā, trenējoties kopā ar nīderlandiešiem, galvenais uzsvars likts uz fiziskajām spējām un izturību, pārāk neiedziļinoties taktikā un daudzpusīgos treniņos, tagad daudz laika pavadīts uz velosipēda, krosa trasēs, lokanības treniņos sporta zālēs.

Tomēr Roberto uzskata, ka laba fiziskā forma vien neko nedos, ja netiks piemērotas taktiskas gudrības, kas spēkos līdzīgu slidotāju cīniņā bieži vien izšķir augstu vietu likteni. Par saviem olimpiskajiem mērķiem Roberto daudz runāt negrib, taču uzsver, ka cīnīsies (iespējams, trijās distancēs) no visas sirds, un cer, ka viņa veikums būs krietni vien augstvērtīgāks nekā pirms četriem gadiem.

 

Roberto PUĶĪTIS

Šorttrekists

Dzimis: 1994. gada 16. decembrī Ventspilī

Augums, svars: 172 cm, 69 kg

Izglītība: Ventspils 6. vidusskola, Rīgas Tālmācības vidusskola

Sporta gaitas: piecus gadus trenējies hokejā, arī vieglatlētikā, basketbolā, no 13 gadu vecuma — šorttrekā

Treneris: Kenans Gvadeks (Itālija),pirmais trenerisšorttrekā Māris Birzulis

Lielākie sasniegumi sportā: bronzas medaļa Eiropas čempionātā 1000 m (2018. g.), 3. vieta PČ daudzcīņā (2013. g.), 2. vieta PČ 1000 m (2013. g.), 3. vieta PČ 1000 m (2013. g.)

Olimpiskajās spēlēs: 2014. g Sočos — 15. vieta 1500 m

Ģimenes stāvoklis: neprecējies

Vaļasprieki: hokejs, TV seriāli, atpūta ar draugiem