Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pēdējā lode, pirmā reize

Biatlons Latvijā diemžēl kļuvis par viena līdera sportu. Olimpiskās ceļazīmes kungiem gan iegūtas divas, un par tiesībām izmantot otro gaidāms ļoti nikns cīniņš.

Pašā pērnās sezonas pēdējā Pasaules kausa izcīņas sacensībās — 15 km distancē ar kopējo startu — Andrejs Rastorgujevs beidzot trāpīja arī ar pēdējo lodi un pirmo reizi karjerā kāpa uz PK goda pjedestāla pēc sudraba godalgas. Viņš jau sen to bija pelnījis, neskaitāmas reizes paliekot viena šāviena attālumā no laureātu trijnieka. Pat pirms trim gadiem šajā pašā Holmenkollenas trasē un šajā pašā disciplīnā Andrejs uz pēdējo šautuvi slēpoja vairāk nekā pusminūti visiem varenajiem pa priekšu, bet pārliecinošas uzvaras vietā tika nopelnīti trīs soda apļi. Lai nekas tāds vairāk neatkārtotos, aizvadītajā sagatavošanas periodā ar Andreju strādāja norvēģu šaušanas trenere Hanne Gisova Tūresena un arī citādi nopietnais un smagais treniņu process bija jaunumiem piesātināts.

Bet Latvijas biatlona kopējā olimpiskajā liktenī zīmīga bija Phjončhana. Tieši nākamo spēļu trasēs pēc ilgstošas balansēšanas starp būt vai nebūt Latvijas vīriešu komanda, kurai pērnsezon talkā devās arī 46 gadus vecais Ilmārs Bricis, nāciju vērtējumā beidzot nostabilizējās 20. vietā, kas olimpiskajām spēlēm ļauj pieteikt pilnu komandu. Diemžēl šo iespēju Latvijai PK priekšpēdējā posmā savās mājās Kontiolahti tomēr atņēma somi, kas atšķirībā no mums cīnījās kā vienota komanda, individuālās ambīcijas atmetot kopēja mērķa labad.

Tādējādi Latvijai vīriešu konkurencē pienākas divas vietas. Viena Andrejam, kam otra? To uzzināsim tikai pēc Pasaules kausa izcīņas 6. posma Antholcā. Uz to pretendē Daumants Lūsa, Aleksandrs Patrijuks, Roberts Slotiņš, Oskars Muižnieks un Ilmārs Bricis — visi, kas kvalificējušies PK pirmajam trimestrim. 22. novembrī Sjūsenā IBU kausa izcīņas divos sprintos norisināsies atlase par tiesībām kopā ar Rastorgujevu startēt PK pirmajā posmā Estersundā. Latvijai individuālajās distancēs ir trīs vietas. Kurš līdz 19. janvārim rangā nokļūs augstāk, tas būs olimpietis.

Pērnā PK nāciju vērtējumā dāmām Latvija ar 26. vietu palika aiz olimpiskās kvalifikācijas svītras, bet ne bez olimpiskās iespējas. Šādu valstu biatlonistēm atvēlētas sešas individuālās ceļazīmes, kuras sadalīs, ņemot vērā PK pērnās sezonas pēdējo trimestri un šīs ziemas pirmos divus. Sezonu sākot, mūsu līdere Baiba Bendika šajā rangā ir pirmā.

 

BIATLONA SEZONA

Novembris

24.—3. dec. PK 1. posms, Estersunda

Decembris

5.—10. PK 2. posms, Hohfilcene

12.—17. PK 3. posms, Anesī Legrānbornāna

Janvāris

2.—7.  PK 4. posms, Oberhofa

9.—14. PK 5. posms, Rūpoldinga

16.—21. PK 6. posms, Antholca

23.—28. EČ, Valridanna

30.—4. febr. EJČ, Pokļuka

Februāris

10.—23. OS, Phjončhana

26.—4. marts,  PJČ, Otepe

Marts

6.—11. PK 7. posms, Kontiolahti

13.—18. PK 8. posms, Holmenkollena

20.—25. PK 9. posms, Tjumeņa

Saīsinājumi

OS — olimpiskās spēles

PK — Pasaules kausa izcīņa

PJČ — pasaules junioru čempionāts

EČ — Eiropas čempionāts

EJČ — Eiropas junioru čempionāts