Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Rīgas roņiem desmitais čempionu tituls

Latvijas kērlinga čempionāts notika 13. reizi, bet vīriešu komandai Rīgas roņi izdevās izcīnīt desmito (!) zelta medaļu komplektu. Lai arī topošajiem čempioniem, kuri šoreiz startēja ar nosaukumu A41/Gulbis, ne pamatturnīrā, ne finālčetrinieka cīņās neizdevās iztikt bez zaudējumiem, skipa Ritvara Gulbja vadītais kvartets kārtējo reizi triumfēja. Sieviešu konkurencē par valsts čempionēm kļuva Evitas Regžas vadītais Nicoll/Regža kvartets.

Latvijas čempionu titulu ieguvēji automātiski saņēma ceļazīmes uz Eiropas čempionātu. Šogad Latvijas kērlinga izlases no 20. līdz 28. novembrim gaida cīņas Dānijas pilsētas Esbjergas Granly Hockey Arena. Tur notiks arī cīņa par vietām 2016. gada pasaules čempionātā Kanādā (sievietēm) un Šveicē (vīriešiem). Pirmo reizi apmaksātu iespēju 2500 eiro apmērā izmēģināt spēkus kādā Eiropas kērlinga turnīrā saņēma arī Latvijas vicečempioni gan sievietēm, gan vīriešiem. TKK/Veidemanis vīriem un LKK/Mača dāmām būs arī iespēja bez maksas gūt pieredzi martā Rīgas Kērlinga hallē kanādiešu speciālista Mervina Fondžera treniņnometnē.

Latvijas čempionātā vīriešiem šogad startēja astoņas komandas. Lai arī A41/Gulbis izcīnīja pirmo vietu, bez neveiksmēm neizdevās iztikt. Sāpīgāko zaudējumu rīdzinieki piedzīvoja izslēgšanas turnīra pirmajā mačā, ar 2:3 piekāpjoties regulārās sezonas otrajai labākajai vienībai Talsu KK/Veidemanis. Līdz ar to par iekļūšanu finālā deviņkārtējiem čempioniem nācās cīnīties papildus mačā ar HNĪ/Trukšānu. Saistošā cīņā titulētie kērlinga meistari bija pārāki ar 8:6.

Zelta medaļu liktenis tika izšķirts cīņā starp Gulbja un Veidemaņa komandām. Izšķirošais izrāviens A41/Gulbim bija septītajā endā, kurā tas guva trīs punktus un spēlē izvirzījās vadībā ar 9:4. Mačā kopumā Gulbis triumfēja ar 9:5. Bronzu izcīnīja HNĪ/Trukšāns.

Septiņu sieviešu komandu strīdā pirmo vietu pamatturnīrā ieguva Nicoll/Regža, kas uzvarēja arī abos izslēgšanas turnīra mačos. Cīņā par Latvijas čempionu titulu Nicoll/Regža ar 12:5 uzveica LKK/Maču. Bronzas godalgas ieguva LKK/Linde.

LATVIJAS ČEMPIONĀTS

Kungi

1. A41/Gulbis (Ritvars Gulbis, Normunds Šaršūns, Aivars Avotiņš, Artūrs Gerhards; treneris Roberts Krusts), 2. TKK/Veidemanis, 3. HNĪ/Trukšāns, 4. SK OB/Regža, 5. Junkers/Smilga, 6. RICC/Gray, 7. JKK/Rēdlihs, 8. JKK/Bērziņš.

Dāmas

1. Nicoll/Regža (Evita Regža, Dace Regža, Ieva Bērziņa, Žaklīna Litauniece; treneris Ansis Regža), 2. LKK/Mača, 3. LKK/Linde, 4. JKK/Rudzīte, 5. RKK/Kāpostiņa, 6. JKK/Trubačs-Boginska, 7. TKK/Bremane.